Nová A8 bude meškať rok. Výrobca to chce vynahradiť technikou.

Nová A8 má byť vôbec prvým typom značky, ktorý ponesie prvky autonómnej jazdy. V ponuke už teda nebude len armáda elektronických asistentov. Automobil bude schopný samostatnej jazdy až do rýchlosti 64 km/h. Vodič sa teda v kolónach alebo dopravných zápchach nebude musieť vôbec venovať riadeniu vozidla.

Vlajková loď na tento účel použije ultrazvukové senzory, kamery, radary a laserové skenery. K nim sa pridajú aj informácie uložené na cloude. Automobil bude nielenže sťahovať aktuálne informácie o podmienkach na cestách, ale nové správy bude aj nahrávať. Tie budú nasledovne prístupné ostatným vozidlám koncernu VW.

A8 bude vedieť šoférovať sama až do rýchlosti 64 km/h a odštartuje nový dizajnový smer značky. Všetko však príde s miernym zdržaním.

Nová generácia A8 preberie dizajnové prvky konceptu Prologue.

Zmenami prejde aj dizajn. Postará sa o nich nový dizajnový šéf, Marc Lichte. Vzhľad A8 by mal čerpať inšpiráciu z konceptu Prologue. Daný smer budú v budúcnosti nasledovať aj ostatné typy ako napríklad A6 alebo A7.

Aktuálna generácia je na trhu od roku 2009. Jej hlavným dizajnérom je Christian Winkelmann. Modernizácia nastúpila v roku 2013. Hlavnými prvkami omladenia však bola najmä technika.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj: Čo všetko autonómne autá nezvládnu? Parkovanie, jazdu v daždi...