Marc Lichte tvrdí, že finálne Quattro bude ešte extrémnejšie, než predchádzajúce koncepty.

„Projekt Quattro je stále na žive.“ Povedal šéf dizajnu Marc Lichte. Týmto vyhlásením opäť oživil nádeje fanúšikov Audi. Marc Lichte tvrdí, že finálne Quattro bude ešte extrémnejšie, než predchádzajúce koncepty (koncept Quattro Sport bol hybrid s kombinovaným výkonom 700 koní). To by znamenalo, že Quattro v hierarchickom rebríčku značky preskočí aj superšport R8.

Prvý koncept Audi Quattro, poháňaný 2,5 litrovým 5-valcom, ktorý odkazoval na pôvodné Quattro z 80.rokov.

Lichte ďalej tvrdí, že máme čakať veľké prekvapenie ohľadom nového Quattra. Keďže projekt je v štádiu utajenia, žiadne detaily nedodal. My môžeme pri pohľade na zverejnené informácie a vysoký výkon konceptu špekulovať o tom, či bude produkčné Quattro poháňané kombináciou elektromotoru a spaľovacieho motora.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Prvý koncept Audi Quattro bol predstavený v roku 2010 poháňal ho 2,5 litrový radový päťvalec, z modelu  TT RS. Päťvalcový agregát odkazoval na pôvodné Audi Quattro. Z pohonnej jednotky dostali technici úpravami výkon 300 kW (408 koní). Výkon bol delený medzi prednú a zadnú nápravu v pomere 40:60. Koncept stál na skrátenej platforme modelu RS5.

Druhý koncept Audi Quattro Sport. 5-valec vystriedal 8-valec v kombinácii s elektromotorom.

Druhý koncept Quattro Sport sa ukázal svetu minulý rok vo Frankfurte. Prísľub o produkčnej verzii ostal nenaplnený. Audi Quattro Sport bolo zase len konceptom. Oproti pôvodnému konceptu z roku 2010, však nastali výrazné zmeny. Inžinieri v Audi prekopali celé pohonné ústrojenstvo. Päťvalec nahradili preplňovaným 4,0 litrovým osemvalcom. Spaľovaciemu agregátu pomáhal aj elektrický motor. Kombinovaný výkon hybridnej sústavy dosahoval hodnoty 700 koní. Koncept Quattro Sport však nebol žiadne pierko. Ťažké baterky vyhnali váhu až k hranici 1 900 kg.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov