Prípad sa stal pred necelými dvoma týždňami na námestí Lindenplatz. Dvadsaťdvaročný majiteľ odstavil a zamkol svoje BMW na verejnom parkovisku krátko pred polnocou. Na druhý deň, už o pol šiestej ráno, si dvojica okoloidúcich všimla, že z auta bez prednej časti unikajú prevádzkové kvapaliny, a preto zalarmovali políciu.

Trojka (podľa niektorých detailov hádame, že ide o minulú generáciu s typovým označením F30, ktorá sa vyrábala v rokoch 2011 až 2019) bola na nepoznanie. Zlodeji nepohrdli predným nárazníkom i s výstuhami, maskou, svetlami, kapotou, ale zmizli tiež chladiče s ventilátormi, respektíve všetky komponenty až po motor.

Podobná spúšť sa policajtom i majiteľovi vozidla naskytla aj pri pohľade do interiéru. Autičkári – s ohľadom na rozsah krádeže sa predpokladá, že nešlo o jedného človeka – stihli v priebehu necelých šiestich hodín zobrať nielen volant či ozdobné lišty z dverí, ale rovno vymontovali celú palubnú dosku i s prístrojovým panelom a integrovaným navigačným systémom, páku voliča automatickej prevodovky a zdá sa, že chýba tiež celá klimatizačná jednotka i s časťami ventilácie.

Polícia predpokladá, že zlodeji vyrazili na lup s väčším autom, alebo pravdepodobne i s dodávkou a hľadajú prípadných svedkov, v každom prípade trojka je s veľkou pravdepodobnosťou na odpis. Škoda je odhadovaná na 20 tisíc eur, chýbajú dôležité riadiace jednotky a hromada ďalších vecí, bez ktorých sa toto auto na cesty už asi nedostane.

Ešte zaujímavejšie je, že podľa polície boli niektoré časti v motorovom priestore odrezané uhlovou brúskou alebo iným podobným nástrojom, čo by znamenalo, že nepracovali potichu a nemuseli byť nepozorovaní, žiadne konkrétne indície ale nemecké orgány k dispozícii zatiaľ nemajú, aj keď zhruba 600 metrov od inkriminovaného miesta stojí policajná stanica.

Správa nehovorí, či mal majiteľ svoje vozidlo poistené, ani čo má v pláne urobiť so zvyškom, neprekvapilo by nás ale, keby aj on rozpredal svoju časť na náhradné dielce.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov