Chceme podporiť trend spomaľovania rastu cien ojazdených áut, a preto sme sa rozhodli po dlhšej dobe pre väčšiu zľavovú akciu. Z našej celkovej ponuky 3500 vozidiel sme zlacnili 1500 áut celkom o 600 tisíc eur,“ hovorí Karolína Topolová, generálna riaditeľka AAA Auto.

Ceny ojazdených vozidiel za posledné 2 roky rástli tempom 15 -20 % ročne. Hlavným dôvodom bol zvýšený záujem o jazdené autá a nedostatok nových automobilov. Taktiež to bol vplyv covidovej pandémie, pre ktorú sa zastavovala výroba nových áut a tiež sa obmedzovalo cestovanie hromadnou dopravou v prospech cestovania osobnými autami. Svoj podiel na tom má aj obava z prechodu na elektromobilitu - ľudia si chcú ešte zaobstarať svoj možno posledný automobil s klasickým motorom.

Momentálne sa podľa našich analýz zdá, že ceny začali stagnovať, čo by mohol byť dobrý signál pre ďalší vývoj. Tento trend sme sa rozhodli podporiť práve zavedením letných zliav na významnú časť našej ponuky ojazdených vozidiel,“ dodala Karolína Topolová. „Teraz je tak možné si v sieti AAA AUTO zaobstarať napríklad BMW X1 z roku 2018 o 4 tisíc eur lacnejšie alebo Kiu Sportage z roku 2016 s cenovkou nižšou o 3 200 eur,“ uzatvára Karolína Topolová. Skupina siete autocentier AAA AUTO a Mototechna v tomto roku oslavuje 30 rokov pôsobenia na českom a slovenskom trhu.