Lexus garantuje, že jedna aplikácia tohto prípravku ochráni Vaše vozidlo po dobu piatich rokov. Uf.

Lexus ProTect využíva celkom novú technológiu, ktorá bola pôvodne vyvíjaná Americkým národným úradom pre letectvo a kozmonautiku (čiže stará známa NASA), ako ochranný plášť pre parabolické antény vesmírnych satelitov. Ak teda nemáte doma v garáži takýto satelit z obežnej dráhy, prípavok využijete aj na bežné auto :)


Tento produkt pre ochranu karosérie nie je vosk ani žiadny polymérový tmel, ale špeciálny moderný prostriedok na kremíkovej báze, ktorý priľne k molekulárnej štruktúre laku. Keramicky spevnená povrchová úprava "uzatvorí" vozidlo do nepriepustného obalu, ktorý ochráni lak a bočné okná pred znečistením a inými nepriaznivými vplyvmi. Lexus ProTect taktiež odolá teplote vyššej ako 400°C a zabraňuje tak usadzovaniu rozpálených prachových častíc z brzdového obloženia na diskoch kolies.

Ochrana tkanín a textílií potom funguje na báze teflónu, ktorý na ošetrenom čalúnení vozidla v interiéri alebo aj v batožinovom priestore vytvorí tenký film, z ktorého povrchu jednoducho zotriete nečistoty bez zanechania škvŕn. Praktické!


Lexus ProTect je možné aplikovať na nové aj staršie vozidlá a ponúkať ho budú priamo u predajcov značky Lexus. Doporučená cena produktu vrátane jeho aplikácie je rovných 400 € s DPH. Záruka na Lexus ProTect sa v prípade predaja vozidla prenáša na nového majiteľa.

Ešte pre úplnosť pripájame zopár otázok a odpovedí priamo z Lexusu. Podľa tlačovej správy to vyzerá perfektne, otázka je, či to bude aj v skutočnosti také dokonalé...

Je nutné ochrannú vrstvu Lexus ProTect nanášať opakovane? Nie. Garantujeme Vám, že jedna aplikácia ochráni Vaše vozidlo po dobu piatich rokov.


Ako mám svoje auto umývať? Vhodný je akýkoľvek kvalitný jemný autošampón alebo čistiaci koncentrát určený na umývanie automobilov, ktorý NEOBSAHUJE vosk. Riaďte sa návodom výrobcu.


Nepoškodí ochranu Lexus ProTect tlakové umývanie? Nie. Na ochrannú vrstvu Lexus ProTect to nebude mať žiaden vplyv.


Môžem umývať svoje auto v autoumývačke? Áno. Umývanie v kvalitnej autoumývačke pri použití základného programu ochrannú vrstvu Lexus ProTect nepoškodí. NEPOUŽÍVAJTE však voskovanie.


Je možné aplikovať ochrannú vrstvu Lexus ProTect aj na staršie vozidlá? Áno. Lexus ProTect výrazne oživí aj starší lak. Odborný personál u Vášho predajcu vozidiel Lexus je vyškolený v aplikácii ochrannej vrstvy Lexus ProTect tak na nové, ako aj na použité vozidlá.


Možno ochrannú vrstvu Lexus ProTect znovu aplikovať po nehode? Áno. Váš autorizovaný servis vozidiel Lexus obnoví ProTect na všetkých potrebných častiach vozidla. Úhradu za obnovenie ProTect ochrany môžete nárokovať v rámci Vášho poistného plnenia.