„Sme odradení...na internete sa objavili fakt bláznivé videá. To nie je dobré. Pripravíme dodatočné obmedzenia pre aktiváciu funkcie Autopilota, aby sme minimalizovali možnosť robiť bláznivé veci,“ hovorí Musk.

Samotný Musk vyjadril veľké znepokojenie nad tým, čo vyvádzajú ľudia na videách v automobiloch jeho značky. Podľa Muska je normálne, že systém nie je zatiaľ dokonalý, je to predsa len Beta verzia. „Systém sa neustále učí a vylepšujeme ho každý týždeň,“ dodáva. V priebehu niekoľkých mesiacov majú zamestnanci Tesly vychytať všetky muchy.

„Sme odradení...na internete sa objavili fakt bláznivé videá. To nie je dobré. Pripravíme dodatočné obmedzenia pre aktiváciu funkcie Autopilota, aby sme minimalizovali možnosť robiť bláznivé veci,“ hovorí Musk. Tesla sa chce vyhnúť prípadnej nehode, ktorá by poškodila dobré meno spoločnosti.


Na spomínanom videu sedí vodič (alebo skôr pasažier?) na zadnom sedadle. Tesla Model S je nastavená v móde Autopilot a po diaľnici ide relatívne nízkou rýchlosťou 83 km/h. Aj napriek tomu je to však celkom šialené. V prípade nutnosti zasiahnuť do riadenia by vodičová reakčná doba nebola asi najkratšia... Tesla by neprebrala zodpovednosť za prípadnú nehodu.

Videá na, ktorých autopilot Tesla nefunguje úplne ideálne (Tesla neodporúča používať funkciu mimo diaľnic)

Zdroj: forbes