Do r2030 odhadujú, že predajú milión elektromobilov a vozidiel poháňaných palivovými článkami pod značkou Toyota a Lexus. 

Podľa japonského denníka začnú s výrobou elektrického CT v závode Kyushu v polovici roku 2020. Nové vozidlá sa najskôr dostanú na čínsky trh a potom aj do ďalších krajín. Informácia denníka sa zhoduje s oficiálnymi vyhláseniami automobilky, ktorá ohlásila uvedenie viac ako 10 modelov elektromobilov značiek Toyota a Lexus na začiatku ďalšej dekády. Z tých sa najskôr budú môcť tešiť zákazníci v Číne. Toyota a Lexus plánujú do roku 2030 predať okolo milióna elektromobilov a vozidiel poháňaných palivovými článkami.   

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aktuálna generácia CT200h

Kompaktný hatchback CT 200h, vyrábaný od roku 2011, sa od ostatných luxusných áut divízie Lexus odlišuje tým, že je dostupný výlučne s hybridným pohonom. Pohonná jednotka tvorená spaľovacím agregátom a elektromotorom má celkový výkon 136 koní. Auto patrí k najobľúbenejším modelom firmy – od čias jeho debutu predal Lexus na celkom svete okolo 300-tisíc exemplárov, z toho približne len 75-tisíc v Európe. 

V uplynulom roku sa Lexus CT 200h dočkal faceliftu, získal modernejší dizajn s emocionálnejším a športovejším vzhľadom. Doplnkom modernizovaného vozidla je balíček Lexus Safety System vrátane funkcií ako je prednárazový bezpečnostný systém (PCS Pre-Collision System), aktívny tempomat (Dynamic Radar Cruise Control) funkcie varovania a zabránenia nežiaducemu vybočeniu z jazdného pruhu (LDA), automatické ovládanie diaľkových svetiel (AHB) a rozpoznávanie dopravných značiek (RSA, Road Sign Assist). 

Zdroj: Lexus