Škrabance sa dajú "opraviť"

Na trhu sú, ako dnes už asi na všetko, rôzne „zázračné produkty“. AUTOGLYM ma Paint Renovator. Veľa škrabancov, ktoré vyzerajú drasticky sú vďaka nemu veľmi ľahko opraviteľné. Stačí menšie množstvo produktu v kombinácií s Perfect Polishing Cloth a dostatočným tlakom môžete rôzne druhy defektov na laku jednoducho doleštiť. Typickým príkladom sú škrabance pod kľučkami, vyblednutý lak a drobné škrabance od mechanického poškodenia.

Ako partner seriálu AutoSlalom sme si všimli, že pri náraze auta na kužeľ zostane na laku znak, ktorý vyzerá ako hlboký škrabanec. Sú to však len zvyšky plastovej kužeľky na laku. Aj na také „poškodenie“ je možné použiť Paint Renovator. Nezabudnite ošetrené miesto zaleštiť so Super Resin Polish alebo Ultra Deep Shine.

AUTOGLYM Paint Renovator je prípravok na renováciu laku. Obsahuje brúsne častice. Použitie akéhokoľvek leštidla s abrazívom na lak by sa vždy malo obmedziť iba na opravu konkrétnych problémov. Laky na autách sú extrémne tenké, a vždy keď sa povrch renovuje použitím brúsnych zmesí, časť laku sa odstráni. Väčšina pôvodných povrchových úprav je tvrdšia na vonkajšom povrchu ako na vrstvách pod ním. Vonkajšiu vrstvu, samotný lak preto treba zachovať čo najdlhšie. Odporúčame vždy najskôr použiť Autoglym Super Resin Polish, keďže môže odstrániť problém bez toho, aby zbytočne narúšal lak. Ak je potrebné ďalšie ošetrenie, Autoglym Paint Renovator obsahuje brúsne častice, ktoré účinkujú výnimočne rýchlo. Tým umožnia rýchle, ale kontrolované obrúsenie a vyleštenie. Prípravok neobsahuje silikóny a odstraňuje aj menšie škrabance a oxidáciu.

Aj tu sa potvrdzuje, že pravidelná údržba laku je veľmi podstatná. Preto odporúčame tzv. pastovanie alebo voskovanie. Tu platí že prevencia je lepšia ako liek. Ak teda pravidelne udržiavate lak navoskovaný, môžete sa z časti vyhnúť takýmto problémom. Decentná vrstva vosku na laku je to NAJ, čo môžete autu dopriať.

Super Resin Polish - ideálny pre pravidelnú údržbu laku. Spája s z jednoduchosťou použitia, ktorú zvládne ktokoľvek.

Super Resin Polish - ideálny pre pravidelnú údržbu laku. Spája s z jednoduchosťou použitia, ktorú zvládne ktokoľvek.

HD WAX - konzervačný vosk pre náročnejších užívateľov.

HD WAX - konzervačný vosk pre náročnejších užívateľov.