Automobily Seat Cupra boli vcelku výnimočné, Seat si to však nemyslel, a tak prišiel s nápadom vytvoriť zo značky Cupra samostatnú automobilku. Nedávno sme vás o tomto kroku informovali ako o možnom vývoji, dnes je to však už isté. Seat totiž predstavil oficiálne logo a tiež oficiálnu stránku:

Na tej je však zatiaľ len odpočet do oficiálneho debutu novej značky, ktorý bude 22. februára počas medzinárodného mediálneho podujatia. Prvé automobily plánujú predstaviť už na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve. Sám som zvedavý, či pôjde o „ zbrusu“ nové kúsky, alebo len o rebrandované Seat-y. Prikláňam sa však k druhému variantu.

Prvú samostatnú Cupru uvidíme už o necelý mesiac.Čo si o podobnom kroku myslíte vy? Podľa videa pôjde obzvlášť o emócie, ktoré Seatu spomedzi koncernu VW veru nechýbajú. Je to správna cesta? Už tu máme značku DS od Citroenu, Polestar od Volva a to nerátam luxusné značky vytvorené z japonských automobiliek. Očividne Seat vie, čo robí, a tento krok tak môže ešte zlepšiť jeho predaje.

Zdroj foto: Seat

Cupra nasleduje napríklad DS od Citroenu alebo Polestar od Volva.