A môžeme byť samozrejme aj konkrétnejší... Keď sme v januári prevedenie Extreme predstavovali, spomenuli sme okrem iného aj cenu Dacie Spring s výkonom 45 koní, ktorá sa v tej dobe predávala za 19 800 eur. Tú v tejto chvíli v aktuálnom cenníku už nenájdete, aj keď je samozrejme možné, že vám niektorí z dílerov ešte budú schopní niečo predať za pôvodnú čiastku zo skladových zásob.

V každom prípade oficiálne je v cenníku už len Spring Extreme s výkonom 65 koní, za ktorý si slovenské zastúpenie rumunskej značky účtuje najmenej 21 500 eur.

Zvýšenie ceny o 8,5 percenta (alebo v absolútnych číslach o 1700 eur) možno nie závratné, navyše dostanete za to o 45 percent vyšší výkon. Zároveň ale musíme pripomenúť skrátenie dojazdu z 230 na 220 kilometrov a nepochybujeme o tom, že mnohí by dali radšej prednosť menšiemu výkonu v kombinácii s nižšou cenovkou ako tomu, čo sa práve stalo.

V základnej výbave máte v tejto chvíli takmer všetko, za pár položiek si ale ešte priplatiť môžete. Týka sa to napríklad metalických farieb či zelenej Dusty za 470 eur, rezervného kolesa (80 eur), nabíjacieho kábla k Wallboxu (300 eur) a nabíjanie s výkonom 30 kW za 600 eur.

Zvyšok vecí máte v cene, ale utrácať ešte môžete za originálne príslušenstvo, do ktorého patria textilné koberce Premium (65 eur), nabíjacia stanica EVlink Home za 1099 eur, Smart Wallbox za 1280 eur alebo obojstranná vaňa batožinového priestoru kombinujúca textil a gumu za 53 eur.

A ešte drobné upozornenie. Najnovší cenník je platný od 1. marca do 31. marca, takže od apríla sa môžu vyššie uvedené čísla zmeniť.

zdroj: Dacia