Modelová línia N nadväzuje na úspešné pôsobenie Hyundai Motor v najvyššej kategórii majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC).
Hyundai N

Víziu vysoko výkonného automobilu budúcnosti predstavuje štúdia ‘Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo’  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Korene v motoršporte

Spoločnosť Hyundai Motor na frankfurtskom autosalóne 2015 predstaví svoju novú modelovú líniu N. Tá nadväzuje na úspešné pôsobenie Hyundai Motor v najvyššej kategórii majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship (WRC). Inžinieri prenesú skúsenosti z motoršportu do ostrých modelov N.
 

Jedným z dôkazov technickej kompetencie značky Hyundai bude prototyp Hyundai i20 WRC novej generácie. Súťažný špeciál konštrukčne vychádza zo sériového modelu i20 novej generácie. Hyundai chce nasadiť auto na majstrovstvá sveta WRC v sezóne 2016. Automobil už počas vývoja absolvoval náročné testy a modifikácie. Konečnú konfiguráciu dokončia pred súťažným debutom na Rally Monte Carlo 2016.

Hyundai N

Hyundai predstaví budúci rok nový WRC špeciál i20

Hyundai prinesie na autosalón vo Frankfurte štúdiu s názvom RM15. Štúdia športového kupé má motor pred zadnou nápravou s objemom 2,0 litra a výkonom 221 kW (300 k). RM12 konštrukčne vychádza z modelu Veloster a demonštruje možnosti aplikácie vysoko výkonných technológií Hyundai N do sériových modelov.

Hyundai v budúcnosti prinesie aj športový model i30 N. Už dnes ho testuje na Nürburgringu. Veľa informácii ešte nemáme, ale prvé správy hovoria o výkone 250 – 300 koní. Predaj ostrej verzie N by mal začať v roku 2017.

Hyundai N

Hyundai už testuje prvý hot hatch i30 N

Zdroj: tlačová správa

Foto: carmagazine