Bentley SUV

Bentley che postaviť narýchlejšie SUV na svete

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov
Bentley chce postaviť SUV, ktoré prekoná hranicu 200 mph (322 km/h). Ak sa im to podarí, bude EXP 9 F najrýchlejšie SUV na svete!

Britská značka chce vytvoriť auto, ktoré zvládne a terén a zároveň ho na ceste nedobehne žiadne iné SUV. Inžinieri Bentley EXP 9 F stále vyvíjajú, menia dokonca aj jeho tvar! Znížili líniu strechy, zmenili profil zadnej časti a navrhli pokročilú aerodynamiku podvozkových panelov. Bentley zatiaľ nepotvrdilo, či sa ich SUV zaradí do klubu 200 mph: „SUV je fáze vývoja, takže je bohužiaľ priskoro hovoriť o výkone auta. Bude mať samozrejme výkon, ktorý by ste od Bentley očakávali!“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ak sa informácie potvrdia, tak nové SUV dokáže držať krok s najrýchlejším Bentley Continental a vlajkovú loď Bentley Mulsanne s topspeedom 298 km/h nechá ďaleko za sebou. Konkurenciou pre neho nebude ani Porsche Cayenne Turbo S, pretože má maximálku „len“ 283 km/h.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Prepracovaná aerodynamika určite pomôže, ale aby SUV prekročilo 320 km/h potrebuje poriadne silný motor. Doteraz sa hovorilo o V8, dízly  alebo hybride. No Bentley ponúkne EXP 9 F aj s najsilnejším motorom W12. Potom sa naplnia slová Ettore Bugattiho, ktorý označil Bentley ako výrobcu najrýchlejších nákladiakov na svete.

Zdroj: autoblog.com