Odstavné pruhy v súčasnosti zastupujú odstavné ostrovčeky.

V apríli minulého roka sa objavila informácia, že NDS pripravuje dostavbu úseku na plnohodnotnú 6 prúdovú diaľnicu. V tom čase sme termín realizácie projektu nepoznali. Dnes je už známy aspoň odhad.

Michal Fúrik, hovorca NDS, pre TopSeed uviedol, že práce začnú najskôr na úseku Senec- Blatné. Aktuálne je úsek v štádiu vypracovávania dokumentácie na ponuku s termínom dodania v prvom kvartáli 2015. NDS taktiež zabezpečuje majetkovo-právne vysporiadanie k stavebnému povoleniu. Predpokladaný začiatok výstavby je v poslednom štvrťroku 2015.

Výstavba prvého úseku Senec- Blatné odštartuje už koncom tohto roka. Mali by sme sa teda pripraviť na obmedzenia a zdržanie.

Plnohodnotná diaľnica mala byť pôvodne hotová už v roku 2012.

Zvyšné dva úseky (Bratislava- Senec a Blatné- Trnava) zatiaľ nepoznajú ani svoj orientačný začiatok výstavby. V súčasnosti NDS čaká na vypracovanie dokumentácie pre stavebné povolenie, ktorého termín dodania je stanovený na polovicu roka 2015.

Počas rekonštrukcie by podľa dostupných informácií mali byť prejazdné vždy aspoň 2 pruhy v každom smere. Dôjde však k výraznému obmedzeniu rýchlosti na 80, prípadne až 60 km/h. Na celom úseku je 16 mostov, z toho rekonštrukciu si vyžiada 9 z nich. Tri z nich budú musieť zbúrať a postaviť úplne nanovo.

Prečítajte si aj: NDS kontrolovať diaľničné známky bude! Použije na to kontrolórov