Lamborghini múzeum je otvorené zvyčajne od 10:00 - 17:00 od pondelka do soboty. Lístok stojí 15 eur, deti do 6 rokov majú vstup zdarma.
Lamborghini Museum Mapa

Ak mate v pláne navštíviť Rím, a pokračovať ďalej na juh, určite by ste sa mali zastaviť v Sant'Agata Bolognese, približne v polovici medzi Bolognou a Modenou. Sídli tu Lamborghini Museum, ktoré nedávno modernizovali.

Modernizácia po 15 rokoch

Múzeum prvýkrát slávnostne otvorili v roku 2001. Po 15 rokoch prišiel čas na modernizáciu. Že to vnútri po modernizácii vyzerá ozaj zaujímavo istotne presvedčia foto v galérii. V tlačovej správe sa uvádzajú, že došlo k menšej reorganizácii a pribudlo i niekoľko nových exponátov. Zmyslom celej prestavby bolo, aby samotná návšteva návštevníkom viac hrala na zmysly a odniesli si z nej viac spomienok. Múzeum je naviac doplnené o nový multimediálny systém, pomocou ktorého si môžete prejsť základné informácie o značke a o vystavovaných modeloch. Tu si ozaj príde na svoje nielen každý fanúšik značky, ale každý fanúšik krásnych áut. Môžete tu obdivovať od prvého modelu postaveného Ferrucciom Lamborghinim v roku 1964 - Lamborgini 350 GT, až po Lamborghini Aventador Roadster z roku 2013, ktoré zavesili na stenu. Na mieste rovnako nájdete i aktuálne ponúkané modely značky. Nasledovné video síce pochádza z roku 2016, je však na ňom múzeum ešte pred rekonštrukciou. Každopádne stojí za pozretie a na nakŕmenie očí.  :)

Lamborghini museum je zvyčajne otvorené počas celého týždňa, okrem nedele. Ak sa vyberiete do múzea 15. augusta, dnu sa nedostanete (zoznam dní, kedy je múzeum zavreté - takmer všetky sú mimo dovolenkovú sezónu). Bežná cena lístka je 15 eur, študenti a dôchodcovia platia 12 eur, za deti vo veku 6 - 14 rokov je to 5 eur a mladšie deti majú vstup voľný. Tí, ktorí však cestu nemáte, nezúfajte, Google má "zmapované" i toto múzeum, kde si môžete dôkladne prejsť interiér a exteriér vybraných aut - bohužiaľ Google ponúka prehliadku múzea len pred modernizáciou (z roku 2013).

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 30 obrázkov