Novinka bude mať premiéru na autosalóne IAA 2021, ktorého domovom bol dlhé roky Frankfurt, avšak tento rok sa bude konať v Mníchove. Ako to už býva zvykom, automobilka sa nás snaží na odhalenie EQE nalákať a preto pustila prvé dve oficiálne fotky. Jedna zobrazuje exteriér a druhá interiér auta. Čo by to však boli za „teaser“ fotky, keby na nich všetko ukázali, a tak je EQE na obidvoch snímkach zahalené v tme. 

Elektrická trieda E

Tak ako EQC je v podstate elektrické GLC a EQS zase elektrická trieda S, aj EQE by malo predstavovať elektrický ekvivalent k triede E. Aby sme však predišli nedorozumeniam, nejde len o elektrickú verziu daných modelov, ale o kompletne nové autá. Svojimi rozmermi však zapadajú do rovnakých tried. Novinka bude tiež postavená na rovnakej platforme ako vrchol ponuky EQS, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily. 

Podobnosť s EQS

Fotky EQE, ktoré zverejnil Mercedes, nás síce prinútili o EQE písať, avšak v konečnom dôsledku až tak veľa toho neukázali, najmä čo sa zovňajšku týka. Na snímke exteriéru je však badateľná istá podobnosť s jeho väčším bratom EQS, či už v podobe zadných svetiel alebo klesajúcej línie strechy. Mercedes tak pravdepodobne bude pokračovať v nastolenom trende, keď máte z diaľky pomaly problém rozpoznať, o akú triedu vlastne ide. 

Detail interiéru EQE.

Podobnosť medzi EQE a EQS sa nezaprie ani v interiéri, ktorý je takmer totožný. Opäť sa tak pripravte na veľké dotykové obrazovky s názvom Hyperscreen, ktoré pokryjú v podstate celú prístrojovú dosku. Dizajn interiéru by malo zároveň doplniť aj ambientné osvetlenie. 

Viac detailov o novom Mercedese EQE zatiaľ nepoznáme, no už čoskoro by sme sa mali dozvedieť viac, a to na oficiálnej premiére v septembri na autosalóne IAA. Zdá sa, že Mercedes to s prechodom na elektrický pohon myslí vážne a okrem EQE pripravujú aj EQB, EQS SUV, EQE SUV či EQG. 

Foto: Mercedes