Tesla Motors Supercharger Slovakia Slovensko

Aktuálne neexistuje rýchlejší spôsob ako nabiť elektromobil než ten od Tesly.

Presné miesta superchargerov na Slovensku ešte nie sú známe, predbežne sú v hre lokalita pri Trnave a Rožňave. Ešte tento rok majú Slovensko navštíviť zástupcovia tzv. Supercharger tímu, ktorí prehodnotia a zvážia vhodnosť miest postavenia bezplatných supernabíjačiek. Ich umiestnenie v EU a výstavbu musia schváliť ľudia na najvyšších pozíciách vrátane Elona Muska a hlavných akcionárov. Najbližšia sa aktuálne nachádza vo Viedni. Priložená mapa zobrazuje plan pokryť niekoľkými supernabíjačkami Tesla Motors stred a juhovýchod Európy. Bezplatná cesta na dovolenku do Chorvátska zďaleka nebude jedinou výhodu. Zadarmo už od ubudúceho roka bude možné prejsť celú západnú Európu. 

Tesla Motors Supercharger Slovakia Slovensko

Stanice Supercharger stavia Tesla postupne a strategicky tak, aby vozidlá Model S mali čo najväčší dojazd. Samostatne auto prejde vyše 400 kilometrov, prešla z Košíc do Bratislavy. No najväčšou výhodou je, že tieto nabíjačky budú pre majiteľov Tesla navždy zadarmo. K septembru 2014 má Tesla Motors v Európe 58 supernabíjačiek.

Tesla Motors Supercharger Slovakia Slovensko

Tesla Motors stavia viacero druhov supernabíjacích staníc. Od jednoduchých s jednou prípojkou pod holým nebom až po kompletný set viacerých prípojok spolu s prístreškom.