Jean Todt vyzdvihol zvyšovanie bezpečnosti na slovenských cestách. Ako povedal, nehodovosť od roku 2004 do roku 2015 rapídne klesla. Hoci stále pri dopravných nehodách zomrie asi 360 ľudí ročne, je vidieť veľký pokrok. Približne 40 % obetí sú chodci, čo Todt považuje za neakceptovateľné. Poukázal na spojenie motoršportu a cestnej premávky, kde poznatky z pretekárskych špeciálov umožňujú vyrábať bezpečnejšie autá. Zvýšiť povedomie o zodpovednosti a bezpečnosti má aj pripravovaná druhá séria programu Jazdu hlavou, na ktorej sa okrem RTVS podieľa aj SAMŠ.

Jean Todt na návšteve Slovenska povedal, že je veľmi dôležité, aby mala mládež prístup k motoršportu. Zároveň vyzdvihol aktivitu regiónu či už na lokálnej alebo medzinárodnej úrovni. Nevylúčil ani budúci príchod F1 na Slovensko.

Prezident SAMŠ, Dušan Koblišek spomenul aj projekt Karting na školách, ktorým sa snažia priblížiť motoršport študentom stredných škôl. Todt hovoril aj potrebe podpory talentovanej mládeže a výchove nových pretekárov. Povedal, že je veľmi dôležité, aby mali mladí prístup k motoršportu, od motokár, cez Formulu 4, Formulu 3, Formulu 2, až k Formule 1, podobne aj v rely a to v každej krajine.

Prezident FIA nazval stredoeurópsky región veľmi aktívnym a páči sa mu účasť pretekárov na rôznych podujatiach Zóny Strednej Európy (CEZ). Vyzdvihol nedávne získanie licencie stupňa 2 Slovakia Ringom, čo im dáva možnosť usporiadať preteky všetkých okruhových seriálov po hlavičkou FIA okrem F1. Jeana Todta teší aj zapojenie regiónu na medzinárodnom poli, kde Poľsko organizuje preteky WRC, v Maďarsku sa jazdí Formula 1 a Slovensko je zapojené do seriálu WTCC. Nereálna nie je ani možnosť F1 na Slovensku, všetko je len na splnení bezpečnostných požiadaviek FIA a silnom promotérovi zo slovenskej strany.