V Goodwoode sa koná tradičné podujatie, ktoré združuje nadšencov rýchlosti.

Faceliftovaný Focus ST ponúkne pozmenené všetky svetlá, nárazníky, štyri panely karosérie a novú prístrojovú dosku. Keďže ide len o omladenie v rámci jednej generácie, zázraky očakávať nemožno.

Zatiaľ nevieme či Ford pripravil aj zmeny na podvozku. Takmer isté je to, že dvojlitrový preplňovaný benzínový štvorvalec EcoBoost ostáva nedotknutý. Vodičom ponúkne 184 kW (250 k) a 360 Nm krútiaceho momentu. Jazdná dynamika teda bude rovnaká.

Naftový Focus ST bude. Otázkou ostáva či príde už v GoodWoode, alebo si na neho ešte počkáme.

Úplne nový zážitok však poskytne naftový Focus ST. Hatchback dostane pod kapotu dvojlitrový preplňovaný štvorvalec TDCi s výkonom 135 kW (184 k). Vozidlo sa tak dostane na úroveň Škody Octavie RS TDI alebo VW Golf GTD. Zatiaľ však nie je úplne isté, či naftový Focus ST dorazí práve do Goodwoodu. V hre je ešte aj parížsky autosalón, ktorý otvára svoje brány až 4. októbra.

Aktuálny Focus ST je derivátom tretej generácie obľúbeného hatchbacku, ktorá na trh prišla v roku 2011. Verziu s označením ST výrobca uviedol až v lete roku 2012. „Obyčajný“ Focus predviedol svoj facelift už na autosalóne v Ženeve.

Zdroj: jalopnik.com

Prečítajte si aj:  Test Ford Focus ST III. gen