Ford Fusion Hybrid má v USA úspech. Možno aj kvôli nepravdivej spotrebe.

Ford Fusion Hybrid má v USA úspech. Možno aj kvôli nepravdivej spotrebe.

Všímavým vodičom v Amerike došla trpezlivosť. Pred súdy ženú Ford za jeho C-Max Hybrid a Fusion Hybrid. Vierohodnosť Fordu definitívne zlomila americká organizácia Customer reports. Spoločnosť prehlásila, že práve hybridy značky Ford majú najväčší rozdiel medzi udávanou a reálnou spotrebou.

A keďže v USA je súdny spor bežná vec, ostávalo len otázkou času, kedy ho niekto začne. Hromadnú žalobu podali majitelia týchto hybridov. Zastupuje ich advokátska kancelária McCuneWright, ktorá má prsty aj v nedávnej kauze spotreby áut značiek Hyundai a Kia. Dotknutí majitelia žiadajú finančnú kompenzáciu. Tá im má vyrovnať rozdiel medzi papierovou a reálnou spotrebou.

O Američanoch sa hovorí, že sú hlúpi. Takto sa však klamať nenechajú. A čo my? Dokedy budeme kupovať autá so spotrebou 4,5 l/100km, ktoré jazdia za 5-6 litrov?
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Vyzerá to tak, že lákavá spotreba priniesla Fordu dosť nových zákazníkov. Americký trh predal v októbri a v novembri 8030 kusov Fordu C-Max Hybrid. Tieto čísla znamenajú rekord. Zatiaľ nikto v histórii nemal lepší dvojmesačný predaj pri uvedení auta do predaja. Doteraz bola na prvom mieste Toyota Camry Hybrid, ktorá v roku 2006 dosiahla 7300 predaných kusov.

Určite bude zaujímavé sledovať, ako tento spor dopadne. Obávam sa, že v Európe by ľudia s takouto žalobou nemali žiadnu šancu.

Zdroj: auto.cz

Prečítajte si aj: Hyundai/Kia v USA zavádzali. Platiť kompenzácie budú všetkým.