Priaznivci Fordu Mustang majú v posledných rokoch veľa dôvodov na spokojnosť. Automobilka Ford venuje ich modelu patričnú pozornosť a posiela na trh jednu zaujímavú verziu za druhou. Nie je preto prekvapením, že má na trhu veľký úspech a veľmi dobre sa predáva nielen v domácej krajine, ale aj vo zvyšku sveta. Jedna správa ich však určite nepoteší, fabrika totiž oznámila definitívny koniec výroby špeciálnej edície Mustang Bullitt.

Narodeninový darček

Keď Ford v roku 2018 oznámil príchod limitovanej edície Mustang Bullitt, vyvolal vlnu nadšenia. Auto prišlo ako pocta k 50. výročiu legendárneho filmu Bullittov prípad, kde si zahral tmavozelený Mustang jednu z hlavných úloh. Jeho novodobá interpretácia dostala pod kapotu benzínový motor 5.0 V8 spolupracujúci s manuálnou prevodovkou, čo je dnes takmer nevídaná kombinácia, ktorá učarovala aj Európanom. Mustang Bullitt bol totiž oficiálne v predaji aj v Európe.

Pôvodný Mustang, ktorý si zahral vo filme Bullittov prípad (1968).

Tak dobre, ešte jeden rok

Ford Mustang Bullitt má pritom veľmi zaujímavý príbeh, pôvodne z neho totiž chcela fabrika postaviť limitovanú edíciu, ktorá by mohla mať v budúcnosti zberateľský potenciál a zároveň by urobila jej majiteľov výnimočnými. Záujem o takto konfigurované auto s aurou „filmovej hviezdy“ bol však taký enormný, že fabrika pod nátlakom predajcov a vidinou obchodného úspechu nakoniec predĺžila edícii Bullitt život o ďalší rok. Namiesto roku 2019 tak prichádza jej definitívny koniec až teraz. Znamená to však znehodnotenie zberateľského potenciálu v budúcnosti? Odborníci sa zhodujú, že určite nie, novodobý Mustang Bullitt bude rozhodne vždy zaujímavejší, než jeho štandardné verzie. 

Najpredávanejšie kupé

Ford urobil s modelom Mustang doslova dieru o sveta, už štvrtýkrát po sebe sa totiž stal najpredávanejším kupé na svete a okrem dnes tak potrebného imidžu prináša fabrike aj dostatočný obchodný potenciál. Na Slovensku bol k dispozícii Mustang Bullitt fastback (5.0 Ti-VCT V8) za 55 490 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov