„Viete, čo je na Hoffmanovi skvelé? Toto 6 koňové auto je pri šoférovaní strašidelnejšie, než 600 koňové!“ Jason Torchinsky, Jalopnik.

Naši americkí kolegovia mali tú česť (alebo smolu?) vyskúšať trojkolku Hoffman z roku 1951. Auto má len tri kolesá. Je to vôbec auto? Motor má len jeden valec a objem 0,2 litra. Výkon je 6,5 koní a podržte sa, celý putuje na zadné koleso! Maximálna rýchlosť je 45 km/h, ale z obavy o život ju asi nikto nikdy nevyskúšal. :-) Zadné koleso sa nestará len o prenos sily na vozovku, ale aj o zatáčanie. Auto je výrazne nestabilné už pri státi!

Kde soudruzi z NDR udělali chybu? 

Toto auto je tak zlé, až to nedokážeme pochopiť! Už len nastupovanie do auta vyžaduje gymnastické schopnosti. Posed za volantom je katastrofálny, z miesta vodiča nevidíte ani do spätných zrkadiel, pretože niekomu prišlo múdre umiestniť ich rovno za A-stĺpiky! Prevodovka je kategóriou samou o sebe. Rýchlosti radíte len pozdĺžnym smerom a medzi každou rýchlosťou je neutrál, takže vlastne neviete, či máte zaradené alebo nie. Ďalšie detaily v aute, ako napríklad rúra vedúca do palivovej nádrže cez interiér, alebo sťahovanie okien vás určite rozosmejú! :-)


Zdroj: carscoops