Honda už v minulom roku verejnosti ponúkla prvú skicu.

Honda už v minulom roku verejnosti ponúkla prvú skicu.

Na prvý pohľad je jasné, že tento koncept má športový dizajn. Veľké blatníky a stúpajúca spodná línia okien urobia svoje. Dynamiku zvýrazňuje klesajúca horná línia zadných okien. Strechu ukončuje veľký spojler. Celkovo vyzerá tento koncept ostro, ako keby rezal vzduch.

Zadný difúzor poskytuje miesto pre veľké koncovky výfuku. Naopak predok dostal LED svetlá. Niektoré prvky však určite na finálnej verzii neuvidíme.

V sériovej podobe neočakávajme zadný difúzor, výfuk uložený v strede alebo poriadne svalnaté blatníky. Aj bez toho však pôjde o mimoriadne dynamické kombi.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Keďže ide o koncept, tak Honda nezverejnila príliš veľa praktických údajov. Nepoznáme napríklad ani veľkosť batožinového priestoru. Päťdverový Civic má vzadu spolu s priestorom pod podlahou 477 litrov priestoru. V prípade kombi môžeme teda odhadom očakávať naozaj veľa miesta. Možno to bude stačiť aj na atakovanie rekordu Škody Octavia Combi (610 litrov).

Honda taktiež nekonkretizovala techniku pod kapotou. Takmer určite automobilka nebude kvôli tomuto kombi vyvíjať nové motory. Očakávať teda môžeme benzínové motory s objemom 1,4 litra a 1,8 litra s výkonmi 73 kW (99 k) a 104 kW (141 k). Z naftových agregátov si môže nájsť cestu do sériovej verzie 1,6 i-DTEC s 88 kW (120 k) a 2,2 i-DTEC 110 kW (150 k). Finálna podoba auta by sa do predaja mohla dostať na jar budúceho roka.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj: Honda predstavila interiér novej NSX!