Honda v Nemecku síce nepredáva model Clarity, ktorý je plug-in hybridom, alebo plne elektrický Fit EV. Avšak si uvedomuje, že zákazníci môžu tieto automobily priviezť aj zo zahraničia, a možno sa chce len pripraviť na ich predaj na nemeckom trhu. Preto otvorila v nemeckom Offenbachu najvyspelejšiu verejnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily v Európe.

Výhodou stanice je jej samostatnosť. Poháňajú ju obnoviteľné zdroje vrátane fotovoltaiky. Maximálny výkon, ktorý dokáže nabíjacia stanica ponúknuť, je 150 kW.

Honda spolupracovala so svojou pobočkou pre výskum a vývoj v nemeckom Offenbachu, kde aj nová nabíjacia stanica stojí. Tá využíva 940 V technológiu, ktorá umožňuje nabíjať až 4 vozidlá súčasne a to s rôznymi konektormi.

Nabíjacia stanica umožní nabíjať 4 vozidlá naraz s rôznymi konektormi.

Výhodou stanice je jej samostatnosť. Poháňajú ju obnoviteľné zdroje vrátane fotovoltaiky. Maximálny výkon, ktorý dokáže nabíjacia stanica ponúknuť, je 150 kW. Prevádzku zabezpečí vývojové centrum v Offenbachu.

Nabíjacia stanica je napájaná z obnoviteľných zdrojov.

Tým však Honda v Európe nekončí. V pláne je ďalej stavba vodíkovej stanice tiež v areáli v meste Offenbach. Pre Hondu je nemecký trh azda najdôležitejším v Európe v oblasti elektromobility, plánujú tu totiž ponúkať nové autá na elektrický pohon. Honda je tiež smelá v plánoch, keď tvrdí, že do roku 2025 plánujú predávať až 2/3 všetkých vozidiel v Európe na hybridný alebo elektrický pohon. Či sa to aj naplní, ukáže až čas. Začiatok s budovaním nabíjacích staníc je však ten správny krok.