Jedenásti vodiči Hyundaiu Genesis vytvorili rekordný obrazec s veľkosťou 5,5 km2 v nevadskej púšti.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Odkaz do vesmíru

Protagonistom novej kampane ‘A Message to Space’ (Správa do vesmíru) je 13-ročné dievča Stephanie z Houstonu, Texas, USA, ktorej otec je kozmonaut pracujúci niekoľko mesiacov na medzinárodnej kozmickej stanici. Hyundai mu doručil správu napísaním obrovského textu do piesku. Kozmonaut si následne text priblížil cez objektív fotoaparátu.

Ako podklad pre napísanie textu slúžilo dno vysušeného jazera Delamar Dry Lake, v štáte Nevada, USA. Vodiči 11 Hyundaiov  Genesis napísali správu na plochu, ktorá je zhruba 1,5-násobne väčšia než rozloha Central Parku v New Yorku. Nápis vytvorili na ploche 5,55 km2, čo je oficiálne uznaný rekord najväčšieho obrazca vytvoreného stopou automobilu.

Hyundai sa snaží pomocou novej kampane demonštrovať víziu starostlivosti o zákazníkov. Realizácia samotného projektu nebola taká jednoduchá ako sa môže zdať. Odborný tím najprv musel nájsť optimálnu lokalitu na základe mnohých geografických a meteorologických faktorov. Po niekoľkých expedíciách do viacerých lokalít a analýze globálnych meteorologických dát vybrali ako ideálnu destináciu vyschnuté jazero Delamar Dry Lake v Nevade.

Zdroj: tlačová správa