Určite si pamätáte krásny concept Jaguar CX-75, ktorý svetu ukázali na parížskom autosalóne ešte v roku 2010. Po skvelých ohlasoch verejnosti prisľúbili malosériovú výrobu pol roka po predstavení. Na nešťastie projekt po dvoch rokoch ukončili. Tým pádom je jediný supercar Jaguar XJ220. Ten svetu ukázali ešte v roku 1991 a stal sa najrýchlejším autom sveta. Bol rýchly nielen v priamke, ale aj na trati. Nurburgring pokoril v čase 7:46:36 a v roku 1991 to bolo najrýchlejšie sériové auto na tejto legendárnej trati.

Čo môžeme očakávať?

J-Type by mohol byť prvý hypercar značky. Pod kapotou by sme však nemali čakať benzínový V6 ako v minulosti, ale elektromotor. Techniku vyvíjajú v šampionáte Formula E, z ktorej chce značka prenášať poznatky do sériovej výroby. Ďalšou možnosťou je kupé verzia SUV F-Pace, alebo dokonca úplne nové 2+2 gran turismo.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Očakávam však, že J-Type bude nástupca F-Typu, ktorý prinesie zásadnú zmenu. Už v roku 2016 sa ľudia z Jaguaru netajili tým, že na stole bola aj možnosť F-Typu s motorom uloženým v strede. Ako vieme, nedošlo k tomu, ale pri nástupcovi sa to stane. Predsa len, motor v strede je najlepšie možné uloženie motora, ak chcete ísť cestou čo najlepšej ovládateľnosti a limitov v zákrutách.