Neveríte?

Aby vás Toyota presvedčila, vytvorila pre nový Land Cruiser dokonca vlastný YouTube kanál. Jediným mínusom je, že videá sú len v japončine, aj keď pri niektorých videách nie je znalosť jazyka zase taká dôležitá. Land Cruiser v nich v prvom rade odhaľuje svoju DNA oddojčenú bahnom a dokazuje, že napriek príťažlivému zovňajšku a prepychovému interiéru nepoľavil vo svojich schopnostiach predviesť vám prvotriedny offroad ani o centimeter. Vo videách nechýbajú prejazdy blatom, hromadami prachu, kamením, ale dôjde aj na kríženie náprav či dokonca skoky.

Len pre poriadok dodávame, že Land Cruiser je na výber s jedným z dvoch motorov. Okrem benzínovej 3,5-litrovej V6 (305 kW, 650 Nm) môžete mať aj naftový šesťvalec 3.3 D-4D (227 kW, 700 Nm), pričom obe pohonné jednotky spolupracujú s 10-stupňovým automatom.

Oproti predchodcovi má novinka hmotnosť zníženú až o 200 kg a podľa automobilky ponúka lepšiu pasívnu i aktívnu bezpečnosť, vyššiu efektivitu prevádzky a dokonca lepšíe schopnosti v teréne, kde si pomáha adaptívnym pružením. Inak povedané, Land Cruiser nie je žiadne mestské SUV, ale klasický off-road, ktorý v priebehu dekád pridal výbavu, materiály i bezpečnostné prvky porovnateľné s tými najluxusnejšími autami.