I keď si myslíte, že sa pozeráte na fotky Seatu Ateca, nie je to tak. To čo vidíte je nová Cupra Ateca, ktorú predstavili len včera. Prvé SUV značky Seat sa stalo tiež zakladateľom novej značky Cupra. V dnešnej dobe začínať s nejakým SUV-čkom nie je totiž nič neobvyklé.

Prvá Cupra je SUV Ateca, čakali ste napríklad upravený Leon?

Pohonnou jednotkou bude 2,0-litrový štvorvalec TSI preplňovaný turbodúchadlom, ktorý ponúkne  220 kW (300 k), teda rovnako ako v Seate Leon Cupra. Pohon všetkých 4 kolies zabezpečí zrýchlenie na 100-ku za vynikajúcich 5,4 sekundy, maximálna rýchlosť končí na hranici 244 km/h. S motorom je spojená nová 7-stupňová DSG prevodovka, nutnosťou je už zabudovaný filter pevných častíc.

Vzadu pridali 4 koncovky výfuku rozdelené do dvoch dvojíc.

Najväčšou zmenou po dizajnovej stránke je nahradenie loga Seat logom Cupra. To je prvý markantný rozdiel či v exteriéri, alebo v interiéri. V spodnej časti predného nárazníka je nápis Cupra a vzadu nájdeme 4 koncovky výfuku rozdelené do dvoch dvojíc. Odlišné sú tiež 19-palcové disky, pod ktorými sú schované brzdiče s nápisom Cupra. Po Atece by mal nasledovať Leon Cupra R ST, ktorý by mohol debutovať na autosalóne v Ženeve. Predaj Atecy Cupra sa rozbehne v priebehu tohto roka, po nej by mohol nasledovať Leon Cupra R ST. Ako sa vám páči úplne prvá Cupra?

Zdroj foto: Cupra

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov