Audi A8 L extended je dlhá 6,36 m a rázvor náprav má hodnotu 4,22 m

Limuzína s modrým lakom Mondscheinblau metallic je dlhá 6,36 m a rázvor náprav má 4,22 m. Tým pádom prekonáva verziu A8L v rázvore a dĺžke o 1,09 metra. Celá karoséria je od predných stĺpikov dozadu prepracovaná. Konštruktéri zmenili aj strechu, v ktorej sa nachádza extrémne veľké sklenené okno s dĺžkou 2,40 metra! Predné aj zadné svetlomety obsahujú malé bočné obrysové svetlá, ktoré pri takto dlhých vozidlách predpisuje zákon. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Audi A8L extended má ľahkú hliníkovú karosériu vyrobenú technológiou Audi Space Frame. Pri zvláštnej verzii konštruktéri predĺžili prahy karosérie a stredový tunel hliníkovými pretláčanými profilmi. V stredovom tuneli tieto profily slúžia aj na vedenie vzduchu. Kabínu posádky od batožinového priestoru oddeľuje dvojitá priečna stena. V streche sú integrované prídavné profily z hliníkových rúrok a priečne výstuhy. Vďaka týmto konštrukčným opatreniam je torzná a ohybová pevnosť karosérie takmer na úrovni sériového modelu A8L.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Žiadna núdza o priestor

Dĺžka auta a rázvoru dávajú najavo, že vo vnútri nebude núdza o priestor. Šesť sedadiel je potiahnutých mäkkou kožou Valcona v odtieni Samtbeigea a všetci pasažieri sedia v smere jazdy. V druhom a treťom rade sú elektricky nastavovateľné samostatné sedadlá, pričom v treťom rade je priebežná stredová konzola, monitor multimediálneho systému pre zadnú časť kabíny (Rear Seat Entertainment) a chladiaci box. Pre každý rad sedadiel je k dispozícii jedna roleta proti slnku.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Pod kapotou sa nachádza benzínový šesťvalec 3.0 TFSI s výkonom 228 kW (310 k) a krútiacim momentom 440 Nm. Veľká A8 zrýchli na stovku za 7,1 sekundy a maximálna rýchlosť elektronicky obmedzená na 250 km/h. Motor spolupracuje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Tiptronic a pohonom všetkých štyroch kolies Quattro. Za 19-palcovými diskami kolies s 15-lúčovým dizajnom nájdeme brzdovú sústavu z Audi S8, vďaka ktorej dokáže aj vyše 6 metrov dlhá a 2418 kilogramov ťažká limuzína bezpečne zabrzdiť.

zdroj: tlačová správa