Kia Ceed GT Line ponúkne v podstate iba optické odlíšenie, no automobilka ho využije aj na uvedenie nového motora a dvojspojkovej prevodovky z vlastnej dielne.

Cee'd GT line preberá dizajnové prvky z ostrejšieho Cee'du GT.

Nárast výkonu aj krútiaceho momentu

Prvou je 1,0 litrový, prepĺňaný benzínový trojvalec T-GDI s priamym vstrekovaním paliva. Dôvodom predstavenia tohto motora je samozrejme znižovanie spotreby. Nový motor si automobilka vyvinula sama vo svojom vývojovom centre v Namyangu. Litrový trojvalec je pritom iba prvou lastovičkou, ohlasujúcou príchod celej škály podobných motorov. V Cee'de GT line bude motor 1,0 T-GDI vyladený na výkon 88 kW (120 k) a 172 Nm. K dispozícii bude so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Automobilka, však pripravila Cee´d v dynamickejšom kabáte aj pre priaznivcov nafty. Pre modely GT line totiž vyladila vznetový štvorvalec 1,6 CRDi na 98 kW (133 k), čo je o 5 koní viac ako v bežnej produkcii. Zaujímavejší je, ale nárast maximálneho krútiaceho momentu o 20 Nm na 285 Nm. Ten by mal byť navyše k dispozícii pri nižších otáčkach, čím auto získa na dynamike. Diesel bude k dispozícii s ďalšou novinkou z dielne automobilky, 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou DCT. Okrem efektívnejšieho radenie a teda zníženia spotreby má priniesť najmä rýchlejšiu zmenu prevodových stupňov. Po modeloch GT-line postupne nahradí konvenčný 6-stupňový automat aj v bežnej produkcii.

GT line bude k dispozícii aj pre Cee'd Sportwagon.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

O tom, že sú modely GT line najmä optickou záležitosťou svedčí aj to, že výrobca v ich prípade nespomína žiadne úpravy podvozka. Cee'dy s týmto označením však dostanú body kit, ktorý vychádza zo vzhľadu Cee'du GT. To znamená predný nárazník s väčšími otvormi a denným svietením v tvare kociek ľadu, nástavce prahov, zadný nárazník s náznakom difúzora a dvojitú koncovku výfuku. Štandardom budú aj zadné LED svetlá a 17" disky kolies. Aj v interiéri nájdeme pár prvkov zo Cee'du GT, ako napríklad kožený volant, či hliníkové pedále. GT line bude k dispozícii pre všetky tri karosárske verzie Cee'du a na trh príde na jeseň tohto roku.

Zdroj: tlačová správa