Nová KIA Sportage 2022 je momentálne bezosporu najočakávanejšou novinkou juhokórejskej automobilky. Popularita modelového radu Sportage sa medzičasom zodvihla do výšin, aké by pri predstavení jeho prvej, ešte výrazne terénne orientovanej generácie, hádal asi málokto. Automobilka teraz poodhaľuje ďalšie tajomstvá jej kabíny a vrcholnej výbavy GT-line. Zákazníkom tak vypĺňa čas, kým sa dostanú k prvým reálnym autám.

Automobilka vyzdvihuje aj prítomnosť miesta na bezdrôtové vysokorýchlostné nabíjanie mobilných telefónov s výkonom až 15 W.

Lány čiernej a obrovské displeje

Doba dotykových displejov vrcholí a ten kto ponúkne väčšiu uhlopriečku, víťazí. Týmto heslom sa evidentne riadi aj KIA, ktorá pre Sportage 2022 prináša dvojicu rovnako veľkých displejov s uhlopriečkami až 12,3 palca. Ako hovoria konštruktéri, posádka sa má tešiť na výbornú grafiku, dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku a najmä veľkú plochu umožňujúcu prehľadné zobrazovanie viacerých informácií naraz. Pochopiteľne chýbať nebude ani schopnosť aktualizácie softvéru na diaľku  (over-the-air) a vzdialený prístup k autu pomocou mobilnej aplikácie.

Vrcholom ponuky bude znova športovo orientovaný výbavový stupeň GT-line.

Vrcholom ponuky by mala byť športovo orientovaná výbava GT-line so špičkovým audiom Harman Kardon, sedadlami potiahnutými čiernym semišom a kožou, semišovými doplnkami a celým stropom v čiernej farbe. Samozrejmosťou budú aj športové doplnky v kabíne, vrátane iného volantu s logom GT-line. Celá kabína by tak mala byť ešte černejšia, než doteraz, pričom nie je vylúčené, že sa neskôr objaví aj „Čierna edícia“, ako je to momentálne v prípade odchádzajúcej generácie tohto modelu. KIA dokonca tvrdí, že je to prvýkrát v celej 28-ročnej histórii tohto modelového radu, čo jeho kabínu navrhovala s výrazným prihliadnutím na podnety od európskych zákazníkov. Podľa ich vkusu volila aj materiály a ergonómiu celej kabíny.

zdroj: KIA