Dizajnéri sa inšpirovali už existujúcimi modelmi.

V porovnaní s triedou S je koncept menší. Mercedes ho postavil na skrátený rázvor spomínaného typu. Od toho závisí väčšina rozmerov. S Coupe je dlhé 5050 mm, vysoké 1409 mm a rázvor má hodnotu 2945 mm. Jediný rozmer, ktorý sa zväčšil je šírka (1958 mm).

Mercedes uložil pod kapotu 4,6 litrový dvojito preplňovaný osemvalec s výkonom 335 kW (455 k) a maximálnym krútiacim momentom 700 Nm. Jazdné výkony samozrejme zatiaľ nie sú známe.

Mercedes predstavil S Coupe ako koncept. To znamená, že čo vidíme teraz nemusí platiť o pár mesiacov pri predstavovaní sériovej verzie. Napriek tomu však je isté, že kupé do predaja pôjde.

Vnútro auta vyzerá ako typický konceptový interiér. Dizajnéri dostali voľnú ruku a mohli sa realizovať. Pri svojej práci využívali hliník, ktorý brúsili, vysúšali a podobne. Za povšimnutie stoja výduchy klimatizácie a informačný panel, ktorý spája displej a všetky ukazovatele. V spodnej časti stredovej konzoly sú hodinky, ktoré ukazujú čas na celom svete. Stačí si vybrať oblasť, v ktorej sa nachádzate. Na druhej strane netreba zabúdať, že ide o koncept. Finálna verzia sa ešte môže poriadne zmeniť.

Jedna vec je však istá. Stereo kamery. Ide o systém, ktorý sa takmer určite dostane aj do sériovej výroby. Kamery snímajú priestor pred vozidlom do vzdialenosti 50 metrov. Následne dokážu zo záberov urobiť 3D obraz. S ním však nepracuje vodič ale podvozok. Ten sa môže vďaka záberom pripraviť na nerovnosti povrchu. Ďalšie radary a senzory údajne skúmajú priestor až do vzdialenosti pol kilometra. Informácie odovzdávajú bezpečnostným systémom.

Sériovú podobu spoznáme neskôr. Štart jej predaja by sa mal odohrať počas nasledujúceho roka.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Mercedes si pripomína rýchlostný rekord spred tridsiatich rokov

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov