Všetko čo o nej vieme je, že vznikla za pomoci študentov. Áno, na vzniku tohto konceptu pracovali študenti Európskeho inštitútu dizajnu (IED) v Turíne. Neboli však v tom sami. Pomáhalo im Alfa Romeo Style Center. Automobilka požiadala študentov, aby im vytvorili úplne nezávislý pohľad na nový sedan Alfa Romeo. Počas tvorby konceptu so študentmi o koncepte diskutovali.

Zatiaľ máme k dispozícii len jeden obrázok nového konceptu. Viac materiálu budeme mať pravdepodobne až počas autosalónu v Ženeve. Na prvý pohľad však ide o vydarený koncept.
Koncept Gloria je po dizajnovej stránke veľmi dobrý. Uvidíme či zapadne prachom, alebo z neho bude aj skutočné auto.

Koncept Gloria je po dizajnovej stránke veľmi dobrý. Uvidíme či zapadne prachom, alebo z neho bude aj skutočné auto.

Novinka by mala v sebe odrážať niekoľko historických modelov a ich dizajnových prvkov. Faktom ostáva, že koncept je výborne tvarovaný. Namiesto predných svetlometov má pásik LED diód. Dizajnéri zachovali štandardnú trojuholníkovú mriežku chladiča. Keďže však ide o úplne neohlásený a neočakávaný koncept, nevieme na čo sa pozeráme. Automobilka nezverejnila či ide o predobraz niektorej budúcej Alfy. Nevieme ani to či ide o budúce dizajnové smerovanie automobilky.

Máme však veľmi hmlisté info o motoroch. Podľa Alfy by pod kapotou mohol pristáť radový šesťvalec alebo dvojito prepĺňaný osemvalec. Výkony sú samozrejme tajné. Bližšie info automobilky zverejní pravdepodobne až na autosalóne v Ženeve, no fanúšikovia talianskeho dizajnu majú o jeden dôvod viac na výlet do Švajčiarska.

Zdroj: autoevolution.com

Prečítajte si aj: Premiéra Alfy Romeo 4C bude v Ženeve. Odhalila sa však už teraz