Postupná elektrifikácia automobilového priemyslu neobchádza ani exkluzívnych výrobcov športových modelov. Lamborghini dávnejšie vyhlásilo, že v roku 2022 uvedie svoje posledné vozidlá s rýdzo spaľovacím pohonom. Patriť bude medzi nich nielen omladená forma populárneho SUV Urus, ale tiež duo nových verzií typu Huracán.

O pripravovanej dvojici nemáme zatiaľ žiadne oficiálne informácie. Jednu novinku spoznáme už čoskoro, talianska automobilka avizuje jej premiéru na budúci týždeň. Svetové odhalenie sa odohrá 12. apríla o 12. hodine stredoeurópskeho času. Hoci identitu tohto debutanta Lamborghini nijako nešpecifikuje, upútavka obsahujúca štítok V10 na karbónovom prekrytí motora hovorí jasnou rečou.

Zatiaľ to síce nemôžeme tvrdiť s istotou, no modelový rad Huracán údajne rozšíri variant Tecnica. Toto označenie prezradili patentové materiály. Britský magazín Auto Express uvádza, že skombinuje vnútornosti špičkovej verzie STO (Super Trofeo Omologato) vyladenej na okruh s menej agresívnym zovňajškom. Atmosférický desaťvalec s objemom 5,2 litra by teda mal dosahovať výkon 470 kW (640 k).

Huracán na budúci rok končí

Druhým prírastkom v rodine sa pravdepodobne stane „terénna“ verzia Sterrato, ktorú predznamenal koncept už v roku 2019. Nedávno sa podarilo odfotiť jej vývojové prototypy. Hurácan dostane v tomto prípade o niekoľko centimetrov štedrejšiu svetlú výšku a modifikovaný bodykit, zmeny iste zasiahnu aj vnútornosti superšportu. Uvedenie tohto špeciálu sa asi odohrá koncom roka. Vo výrobe podľa všetkého nevydrží dlho, Huracán by totiž na budúci rok mal dostať nástupcu.