AKTUALIZOVANÉ 13. 8. (12:00 h): Na internete sa objavila nová fotogragia Lamborghini Countach LPI 800-4, ktorá potvrdzuje predchádzajúci únik.

Lamborghini začiatkom tohto týždňa oznámilo, že oživí legendárne meno Countach a čoskoro odhalí modernú interpretáciu jedného z najslávnejších športových automobilov na svete. Konkrétny termín oficiálnej prezentácie sme nepoznali, zdá sa ale, že v tejto chvíli je to už tak trochu jedno. Taliani totiž nemajú pred nami čo ukrývať.

Na španielskom instagramovom účte s názvom Cochespias, ktorý sa špecializuje na špionážne snímky a úniky nových áut, niekto poslal tri zaujímavé zábery, ktoré podľa mnohých náznakov skutočne zachytávajú novú generáciu modelu Countach v spoločnosti rovnako lakovaného originálu.

Lamborghini Countach

Bez spoilerov, po vzore LP400

Na všetkých účtoch Lamborghini je zatiaľ ticho, takže vám nemôžeme zatiaľ potvrdiť, nakoľko sú tieto fotky dôveryhodné, respektíve či nejde o podvrh. Ale ich charakter, načasovanie i detaily naznačujú, že by sme pred sebou mali mať reálne auto.

Dizajn novinky je nápadne podobný pôvodnému modelu Countach LP400. Stačí sa pozrieť na tvarovanie lemov blatníkov, zadnú čiernu žalúziu nad motorovým priestorom, štyri výfukové koncovky, celkový profil či na nasávacie lamely za bočnými oknami i zadné svetlá.

Lamborghini Countach

Naopak vyklápacie predné reflektory na novom modeli chýbajú. Je to škoda, v tomto prípade však dizajnérov obmedzovali predpisy na ochranu chodcov. Ak máte radšej posledné verzie starého modelu Countach osadeného spojlermi a veľkým zadným krídlom, je zrejmé, že práve tieto autá štylistické oddelenie neinšpirovali. Novinka má veľmi čisté a svojim spôsobom jednoduché tvary a pokiaľ ide o aerodynamiku, hádame, že tú budú ovplyvňovať predovšetkým aktívne prvky v nárazníkoch a integrované do podlahy.

K nepotvrdeným informáciám patria zatiaľ aj technické parametre pohonnej jednotky. Už vieme, že ide o dvanásťvalcový agregát, a pretože ich v Lamborghini zase tak veľa nemajú, je jasné, že ide o 6,5-litrový motor z Aventadora. Presnejšie povedané z hybridného modelu Sián, takže auto by malo mať výkon 818 koní. Či bude mať aj pohon všetkých štyroch kolies a aká bude jeho cenovka, sa dozvieme zrejme čoskoro. Keď sa tak stane, ozveme sa znova. 

Galéria
Galéria

Galéria: 1 obrázkov

Toto je nový záber na Lamborghini Countach LPI 800-4. Potvrdzuje okrem iného aj pravosť včerajších fotografií.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Instagram