Moderná generácia terénnej ikony menom Land Rover Defender debutovala v päťdverovej verzii označenej číslom 110, s niekoľkomesačným oneskorením prišiel kratší variant 90 s tromi dverami. Ponuka kopírujúca originál bude obsahovať aj najväčší model 130. Koncom januára sme ho mohli vidieť na patentových nákresoch, teraz sa objavila prvá oficiálna fotografia.

Britská automobilka vydala v týchto dňoch záber potvrdzujúci prípravu tretieho karosárskeho variantu len krátko pred jeho debutom. Ten sa má odohrať koncom mesiaca. Prekvapenie od neho neočakávame, keďže veľká časť vozidla bude zhodná s vyhotovením 110. Z dizajnového hľadiska zostane Defender podľa všetkého bez akýchkoľvek zmien.

Predaj sa začne popri premiére

Upravené proporcie na zverejnenej fotke skrýva piesok. Slávny off-road dostane väčší zadný previs, ktorý by mal dĺžku vozidla dostať na asi 5,1 metra. Zväčšenie rázvoru náprav zostáva otázne. Približne 34 centimetrov navyše prinesie podstatne viac priestoru v treťom rade sedadiel, ktorý ponúka aj Defender 110. V prípade mohutnejšieho modelu ale bude mať tri pozície namiesto dvoch. Naznačili to fotky testovacích prototypov, automobilka v pri ohlásení premiéry konfiguráciu 2-3-3 potvrdila.
 

Land Rover nám svoj 8-miestny interiér ukáže 31. mája, kedy sa dozvieme všetky informácie. Pravdepodobne vrátane ceny. Britský výrobca totiž avizuje, že v deň premiéry začne prijímať objednávky. Defender 130 bude bezpochyby stáť o niekoľko tisíc eur viac než verzia 110. Je pravdepodobné, že paleta pohonných jednotiek sa nezmení. Chýbať by v nej nemal ani špičkový päťlitrový osemvalec s kompresorom.

Zdroj: Land Rover