Predpokladáme, že v priemere raz ročne. Áno, každý predsa vie, že je to nevyhnutná starostlivosť, aby motor správne pracoval a dlho slúžil tak, ako má. To isté platí aj o interiéri auta. Pamätáte sa kedy ste naposledy hĺbkovo vyčistili a naimpregnovali kožu?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Nečistoty, ktoré sa vo Vašom aute hromadia (prach, špina, mastnota, pot...) a extrémne výkyvy teploty (v zime aj -20°C, v lete aj +50°C) počas roka spôsobujú bez základnej starostlivosti starnutie a vysychanie kože v interiéri, čo vedie k mnohým nepekným poškodeniam. Okrem motora si raz ročne zaslúžia aj Vaše kožené sedačky poriadnu starostlivosť – čistenie kože a impregnáciu kože. Veď Vám slúžia rovnako, ako motor.

ZÁKLADNÁ STAROSTLIVOSŤ O KOŽU – ČISTENIE A IMPREGNÁCIA

Dôkladné hĺbkové čistenie kože zbaví sedačky nánosov špiny, prachu, mastnoty a potu z pokožky. Táto vrstva nečistoty je zodpovedná za to, že koža vyzerá opotrebovane a neudržiavane. Mastnota a pot dokonca rozrušujú lak aj farbu, ktorá je na kožených sedačkách. Pri čistení je dobré skontrolovať aj stav kože. Každý škrabanec, ryha či prasklina je zdvihnutým varovným prstom. V prípade, že nájdete poškodenie odporúčame čím skôr kožu opraviť - „uzavrieť“, aby sa poškodenie na koži nerozšírilo. Pokiaľ sa malé poškodenie zanedbá a poškodenie na koži sa zväčší, oprava už nemusí byť možná a nevyhnete sa nákladnému čalúneniu sedačky, prípadne kúpe novej.

Impregnácia, ošetrenie povrchu kože po poriadnom vyčistení je minimálne také dôležité, ako samotné čistenie kože. Impregnačný prostriedok má za úlohu kožu vyživiť (aby koža netvrdla), zmäkčiť (aby koža nepraskala) a chrániť (aby sa farba z kože nezošúchala). Kvalitnou a hlavne pravidelnou impregnáciou (1- 2 x ročne) dokážete predĺžiť životnosť kože až o 40 %. Samozrejme, platí pravidlo, že čím skôr so starostlivosťou začnete, tým dlhšie bude Váš interiér krásny ako keď bol nový.

Bez základnej starostlivosti môžu na koži v interiéri vznikať poškodenia, ako napríklad praskanie, či tvrdnutie kože.
 

Poškodenia kože, ktoré v interiéri vidíme asi najčastejšie sú mechanické. Denným používaním dávame interiéru poriadne zabrať. Opakované nastupovanie do auta spôsobuje, že sa farba na nastupovacej bočnici časom zoderie. Prstene, gombíky, či nechty vedia poškodiť madlo dverí, volant, ale aj kožené sedačky. Dokonca aj nevinne odložený lakeť na lakťovej opierke vie spôsobiť časom na koži nepekný vyšúchaný fľak. Na povrchu kože vznikajú používaním ryhy, škrabance a ošúchané miesta bez farby, ktoré sa časom (pokiaľ sa neopravia) rozšíria až na dieru v koži.

Pravidelnou a kvalitnou údržbou môžete predísť mnohým zbytočným poškodeniam na povrchu kože. Oprava kože je v súčasnosti už dostupná a preto nie je potrebné, každé poškodenie riešiť výmenou materiálu - čalúnením. Voláme sa SERVIS SEDAČIEK. Na opravu kože sa špecializujeme už viac ako 5 rokov, absolvujeme pravidelné školenia a neustále aj v maličkostiach denne vylepšujeme postupy opráv. Nie sme ručná čistiareň áut, ani detaileri. Sme odborníci na kožu a akékoľvek kožené povrchy. Udržiavame kožu v luxusných automobiloch, veteránoch, super-športoch, motorových lodiach, plachetniciach, autobusoch, lietadlách či limuzínach..

SERVIS SEDAČIEK - čo používame?

Prípravky, ktoré už viac ako 5 rokov používame na údržbu - čistenie a impregnáciu kože sme sa rozhodli zabaliť do praktických balení a uviesť ich do predaja. Jedná sa o prémiové talianske prípravky, ktoré sme si dali nezávisle otestovať aj v akreditovanom skúšobnom laboratóriu (AZL Otrokovice, Česká Republika, r. 2018). Testovanie prípravkov na čistenie kože a impregnáciu kože, ktoré sa nachádzajú v sade LEATHER clean&care kit preukázalo, že po ich nanesení sa zvyšuje odolnosť koženého čalúnenia voči oderu, čím sa predlžuje jeho životnosť.