Zatiaľ iba pre kupé a kabrio

Zaujímavosťou je, že takéto zadné svetlá dostanú len spomínané modernizované verzie kupé a kabriolet. Luxusná limuzína už facelift absolvovala, v budúcnosti však predpokladáme nasadenie aj do tejto karosárskej verzie. Oficiálne video predstavuje ľavú zadnú lampu kabria v plnej paráde a na blízko. Vyzdvihuje všetkých 33 OLED elementov v jednej lampe. Sú zoradené do troch radov a návrhári pracovali s absolútnym zmyslom pre detail a estetiku. Dovolím si tvrdiť, že ide o malé umelecké dielo.

Mercedes-Benz S

OLED s 33 elementami. Dizajnéri vytvorili malé umelecké dielo.

Po BMW a Audi je Mercedes-Benz tretím výrobcom so sériovým nasadením OLED technológie. Práve on by sa mohol zaslúžiť o jej masové rozšírenie. 

Čo sa týka ďalších zmien, tie budú kopírovať facelift sedanu. Tí, ktorí si „eS-ko“ môžu dovoliť, sa tešia na nové 12,3 palcové displeje, prepracovaný volant a nové špičkové materiály použité v interiéri. Nesmie chýbať rozšírená paleta asistenčných a bezpečnostných systémov a prepracované motory. Na výber budú radové šesťvalce, osemvalce do V a vrcholnú S 65 AMG bude poháňať brutálne dvanásťvalcové srdce s dvoma turbami.

Prvýkrát si môžete svetlá s OLED technológiou pre Mercedes pozrieť naživo na autosalóne vo Frankfurte. Koná sa 16.-24. septembra 2017 a ukáže toho mnoho!

Zdroj: autoblog, mercedes