Inými slovami, nie je to samozrejmosť. V kategórii osobných vozidiel (M1) dosiahla značka Mercedes-Benz s počtom 3 106 registrácii podiel 3,17 % a v kategórii úžitkových vozidiel (N1) s počtom 315 ks podiel 3,45 %.

Mercedes GLC je najpredávanejší typ značky v SR

Ktoré Mercedesy majú Slováci najradšej?

Najväčší úspech zaznamenal typ GLC v prevedení SUV (viac ako 60 % z modelového radu) a kupé s počtom 610 vozidiel. Len tento typ tvorí takmer 20-% všetkých medveďov u nás. Druhým typom s najvyšším počtom registrácií sa stal mestský crossover GLA s počtom 313 vozidiel. To je viac ako 10 % zo všetkých Mercedesov za minulý rok. Tretie miesto patrí novej triede A s počtom 243 vozidiel (takmer 8 % z predaja).

Aj v prípade Mercedesu platí, že najobľúbenejšie sú stále SUV. Typy GLC SUV, GLC kupé, GLE SUV, GLE kupé, GLS a GLA urobili dovedna s 1 455 registráciami takmer 47 % predaja tejto značke. Trochu prekvapivo aj Smart v predchádzajúcom roku zaznamenal 5 % medziročný nárast registrácií s počtom 40 kusov.

Druhé miesto v obľube Mercedesov patrí GLA a top trojku uzatvára nová trieda A (v úvodnom obrázku).

Celosvetový rekord

V náročnom roku 2018 zvýšila značka s hviezdou svoj celosvetový odbyt osobných vozidiel na 2 310 185 kusov (+0,9 %), čím ukončila v poradí už ôsmy rekordný rok. Hnacou silou boli najmä úspechy v regióne Ázia a Tichomorie a na tunajšom kľúčovom trhu v Číne, na ktorom sa celkovo predalo až 943 473 osobných vozidiel (v Európe to bolo 933 697 vozidiel). K úspechu prispeli takmer dvojpercentným nárastom aj vozidlá SUV, ktoré tvorili až tretinu predaných vozidiel. Zároveň, každým štvrtým mercedesom na svete bol niektorý z kompaktných modelov.