SLS AMG Black Series v prostredí, v ktorom sa cíti najlepšie...

SLS AMG Black Series v prostredí, v ktorom sa cíti najlepšie...

Pod kapotou nájdeme atmosférický osemvalec s objemom 6,208 litra, z ktorého sa nemeckým inžinierom podarilo vydolovať 464 kW, teda plných 631 k a 635 Nm. Údávaná priemerná spotreba (13,7 l/100 km) je nepodstatný údaj, avšak to podstatné je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a topsped 315 km/h.

Účinný prenos hnacej sily zabezpečuje zlepšená, nižšie položená, dvojspojková sedemstupňová športová prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT. Ponúka ešte viac zvýraznenú automatickú funkciu medziplynu a štyri jazdné programy (C, S, S+ a M).

V záujme najlepšej možnej odolnosti proti namáhaniu pri tvrdých podmienkach používania na pretekárskych dráhach inžinieri spoločnosti Mercedes-AMG ďalej optimalizovali kľukový mechanizmus. Zahŕňa to okrem iného upravené mazacie otvory v kľukovom hriadeli, nové ložiská kľukového hriadeľa, nové olejové čerpadlo, ako aj vysokopevné skrutkové spoje ojnice. Okrem toho sa ďalej optimalizovalo celé vodné a olejové chladenie motora a prevodovky. Motor AMG V8 v SLS AMG kupé Black Series je navyše vybavený špeciálnym vystužením.

Silný motor AMG V8 sa prezentuje aj akusticky charakteristickým zvukom, inšpirovaným z pretekárskej dráhy: úplne novo koncipovaná športová výfuková sústava AMG, po prvý raz vyrobená z titánu, je vybavená samostatným stredným a koncovým tlmičom hluku, čo vedie k mohutnejšiemu, ešte markantnejšiemu zvuku motora. Prechodom z ocele na titán bolo možné dosiahnuť výrazné zníženie hmotnosti: So 17 kilogramami sa voči doterajšej športovej výfukovej sústave AMG ušetrilo 13 kilogramov.

Na zadnej náprave nájdeme novo vyvinutý, elektronicky riadený samosvorný diferenciál s kratším prevodom. Ten nahrádza doteraz používaný mechanický variant. Z neho profituje aj bezpečnosť jazdy: pri slalome alebo pri zmene jazdného pruhu pri vysokých rýchlostiach systém pôsobí stabilizujúco, pretože dokáže tlmiť rýchlosť stáčania vozidla okolo zvislej osi. Sériový trojstupňový systém ESP je presne prispôsobený na elektronický svorný diferenciál zadnej nápravy AMG. Prítomný je aj launch control, ktorý má v tomto prípade názov RACE START.

S prevádzkovou hmotnosťou 1 550 kilogramov je nový model SLS AMG kupé Black Series nielen o 70 kilogramov ľahší ako "sériové" SLS AMG, ale navyše dosahuje najlepší hmotnostný výkon spomedzi všetkých doterajších vozidiel AMG Black Series: 2,45 kg/k.

Sériovo sa používajú vysokovýkonné keramické kompozitné brzdy AMG - keramické brzdové kotúče s rozmermi 402 x 39 milimetrov vpredu, 360 x 32 milimetrov vzadu. Teda v priemere viac, ako obľúbená platna starej mamy...

Uvedenie modelu SLS AMG kupé Black Series na trh sa očakáva v júni 2013. Teda máte ešte dosť času na to, aby ste trochu dokŕmili svoje domáce prasiatko. Cena však zatiaľ nebola zverejnená, ale dá sa očakávať podstatný nárast voči tej aktuálnej pri SLS AMG. Tá začína na úrovni 189 000 EUR.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov