McLaren F1 Rowan Atkinson

Tmavofialový McLaren F1 Rowana Atkinsona

Rowan Atkinson predáva svoj McLaren F1 z roku 1997. Za auto, ktoré museli dvakrát opravovať chce 10,7 milióna eur.

Atkinson si v roku 1997 kúpil legendu, tmavofialový McLaren F1. Odvtedy s ním minimálne dvakrát havaroval. Najprv sa v 1999 v malej rýchlosti zrazil s Austin Metro. V roku 2011 mal Atkinson s McLarenom F1 škaredú nehodu. McLaren Special Operations auto opravili a sumu neuveriteľných 1,1 milióna eur zaplatila poisťovňa. Bola to najvyššia poistná suma vyplatená za jedno auto v Británii.

McLaren F1 Rowan Atkinson

Atkinson chce za svoj McLaren F1 takmer 11 miliónov eur

Rowan Atkinson spomína na McLaren F1: „Asi najlepší moment v aute som zažil pár mesiacov po tom, ako mi ho dodali. Pamätám si jazdu do Cornwallu na dovolenku s mojimi dvomi, vtedy malými deťmi. Zbalili sme sa bez problémov, dal som do auta detské sedačky, pripútal deti a vyrazili sme na 5-hodinovú cestu. Spomínam si, ako som sa na ne pozeral o pár minút neskôr a oni už spali. A zamyslel som sa, čo je to za auto, keď odvezie troch ľudí takto pohodlne, batožinu na týždňovú dovolenku a ešte ide 386 km/h? Také neboli ani vtedy a nie sú ani teraz.“

Mr. Bean sa rozhodol McLaren F1 predať. Pomáha mu v tom maklérska spoločnosť Taylor and Crawley. Auto má najazdených 66 000 km (41 000 míľ) a chcú za neho 10,7 milióna eur (8 miliónov libier). David Clark, majiteľ Taylor and Crawley hovorí: „Odhliadnuc od nehôd, myslím, že Rowan si užil každú minútu s F1 a bude mu chýbať, keď bude preč.“ Len na porovnanie dych berúcej ceny, ktorú Atkinson za McLaren F1 pýta dodajme, že v roku 2012 predali vo Veľkej Británii jeden za asi 5 miliónov eur a v roku 2014 verziu GTR za 4,7 milióna eur. No meno majiteľa je v tomto prípade naozaj nemalý bonus.