Vodič bol pravdepodobne pod vplyvom drog

V Českej republike ešte stále platí zákaz nočného vychádzania, takže už to je prvý priestupok, ktorého sa dotyčný dopustil. Na tiesňovú linku 158 bolo okolo pol tretej ráno prijaté hlásenie o tmavom BMW jazdiacom v protismere na Nuselskom moste. Neskôr si to vodič dokonca namieril na schody, ktoré sa nachádzajú na konci Lublaňskej ulice. Tam sa jeho spanilá jazda skončila, keďže ostal uviaznutý na medziposchodí schodišťa v parku Folimanka. Osudu 38 ročného vodiča určite nepomohlo odmietnutie dychovej skúšky a testu na drogy. Celú situáciu korunoval vyhlásením, že on vlastne nešoféroval.

BMW M5 aktuálnej generácie F90 museli zo schodov vybrať hydraulickou rukou hasiči. Je zrejmé, že zospodu bude po kĺzačke na schodoch poškodené za pekných pár tisíc eur.

Jeho počin pripomína počínanie Číňana so Suzuki Jimny, ktorý na otočenie na diaľnici použil nadchod. Jimny je však kompaktnejšie a okrem vyššej svetlej výšky disponuje hlavne lepším polomerom otáčania. Úbohé BMW nadránom vyslobodili hasiči s použitím hydraulickej ruky.

Zdroj: tn.nova.czdenik.cz

Foto: HZS Praha