Sián sa stal nie len najvýkonnejším Lambom v histórii, ale aj prvým hybridom, ktorý táto automobilka vyrobila. Srdcom auta je 6,5-litrová V12-tka, ktorú vyladili na 577 kW (785 k). Dopĺňa ju pritom malý elektromotor s výkonom 25 kW (34 k), a tak Sián celkovo poskytuje 602 kW (819 k), čo z neho robí najvýkonnejšie sériovo vyrábané Lamborghini. 

Len 19 kusov!

Ohromný výkon a extravagantný dizajn však nie je to jediné, čo robí zo Siánu exkluzivitu. Je to aj počet kusov, ktoré automobilka vyrobí. Tých bude len 63 a napriek enormnej cene 3,6 mil. dolárov, už všetky poznajú svojho majiteľa. V prípade Roadsteru však Lamborghini zašlo ešte ďalej. Svetlo sveta totiž uzrie len 19 kusov! Požehnaním tak nebude len toto auto vlastniť, ale aj ho niekde na ceste vidieť. Vďaka tomuto malému počtu tak bude zo Siánu Roadster aj unikátny zberateľský kúsok, ktorého hodnota bude nepochybne prudko rásť. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Rovnako ako klasický Sián, aj Roadster je už beznádejne vypredaný. Každý z jeho budúcich majiteľov zároveň dostal možnosť spolupracovať s Lamborghini na jeho personalizácii, a tak by sa mohlo objaviť zopár ešte zaujímavejších kúskov. 

Naúplne doplnenie, aj variant bez strechy disponuje rovnakými výkonovými parametrami ako Sián, čo z neho robí jeden z najvýkonnejších, ak nie najvýkonnejší roadster na svete. Z nuly na 100 km/h by mal zrýchliť za 2,9 sekundy s maximálnou rýchlosťou až 350 km/h. Elektromotor pracuje s napätím 48 V, pričom spaľovaciemu motoru pomáha aj pri rozjazdoch, v prechodových režimoch a pri parkovaní dokáže ísť auto čisto len na elektrický pohon. Nechýba ani superkapacitor ako u klasického Siánu, ktorý dokáže uskladniť až 10-násobne viac energie ako klasická lit-ion batéria rovnakej veľkosti a je 3x tak výkonný. 

Čo sa týka ceny Siánu Roadster, tú automobilka neuviedla, no určite nebude nižšia ako u „obyčajného“ Siánu (3,6 mil. dolárov). S menším počtom vyrobených kusov by dokonca mohla byť vyššia. Avšak, prihliadnúc na fakt, že je všetkých 19 kusov už vypredaných, je to v podstate aj jedno.