Pocta rally legende

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Oficiálne čísla hovoria, že 4,3 l atmosférický V8 ponúka 540 k a 519 Nm, supercar zrýchli na 100 km/h za 3,3 s, na 200 km/h za 9,7 s, dosiahne topspeed 330 km/h a z 100 km/h zastaví za 2,2 s. Lenže F430 Scuderia je dnes úzkoprofilový tovar a jej cena je vysoká, preto MAT ponúka možnosť postaviť New Stratos aj na štandardnom F430, navyše si zákazník môže priplatiť za zvýšenie výkonu motora až na 610 k.

New Stratos čaká na 25 šťastlivcov

Nový a starý Stratos

Môžeme si byť istí, že New Stratos sa takmer okamžite stane zberateľským kúskom. Pôvodných Stratosov je veľmi málo, a tak je nová reinkarnácia dobrou náplasťou pre tých, ktorí sa k nemu nemohli dostať. Hovorí sa, že cena môže hravo prekročiť 670 000 eur. Zaujímavosťou je, že za dizajnom New Stratos stojí Pininfarina, ale originálnu Lanciu Stratos navrhol ich hlavný konkurent Bertone.

New Stratos čaká na 25 šťastlivcov

MAT New Stratos Safari

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

MAT plánuje aj dve ďalšie verzie, GT Racer a Safari. Obidve predstavili ako rendery, GT Racer dostane svetelnú rampu a náduchy na streche, Safari navyše ešte ochranné rámy vpredu a vzadu spolu so svetlom na spätným zrkadlom.