Nissan sa rozhodol omladiť 370Z Nismo. Pripravili úplne nový bodykit a prvý krát aj automatickú prevodovku.

Pôvodný Nissan 370Z Nismo ukázali svetu v roku 2013. Japonci si myslia, že prišiel čas na zmenu. Nový model spoznáte na prvý pohľad. Nismo úplne zmenilo bodykit, prepracovali predný nárazník na agresívnejší s LED denným svietením, vymenili prahy a zadný nárazník. Krídlo z pôvodnej verzie nahradili decentným spojlerom. Ďalšou položkou na zozname boli kolesá, inžinieri použili špičkové ultraľahké kované disky RAYS s rozmermi 19 x 9,5 vpredu a 19 x 10,5 vzadu s pneumatikami Bridgestone Potenza S001 245/40 R19 vpredu a 285/35 R19 vzadu.

Nissan 370Z Nismo

Japonci pripravili pre Nissan 370Z Nismo úplne nový bodykit

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Nismo vie, že nový model nesmie byť len o zovňajšku. Atmosférický 3,7 litrový V6 vyladili na 350 koní a 374 Nm, čo je o 18 koní viac ako ponúkajú pri Nissane 370Z Coupe. Zákazníci si prvý krát budú môcť na želanie dopriať 370Z Nismo s automatickou 7-stupňovou prevodovkou s automatickým medziplynom pre podraďovanie a možnosťou radenia pádlami pod volantom. 6-stupňovú manuálnu prevodovku ponechali ako štandard. Ešte lamelový samosvorný diferenciál a môžete vyraziť.

Nissan 370Z Nismo

3,7 litrový V6 produkuje 350 koní

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Interiér privíta vodiča červeno čiernymi športovými sedadlami. Recaro a Nismo spolupracovali na vývoji, aby dosiahli ešte lepšie držanie tela pri prejazde zákrut, brzdení a zrýchľovaní. Exkluzívne sedadlá, vyvinuté špeciálne pre Nissan 370Z Nismo hrajú hlavnú úlohu v spojení vodiča s autom. V interiéri použili Alcantarou potiahnutý volant a červený Nismo tachometer. Nový príplatkový Tech balíček ponúka navigačný systém, ktorý sa zobrazuje na 7-palcovom dotykovom displeji, automatické stmievanie vnútorného spätného zrkadla, Bose audio systém a Nissan RearView Monitor.

Nissan 370Z Nismo

Nissan 370Z Nismo prvý krát s automatickou prevodovkou

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Nissan ponúkne 370Z Nismo v štyroch farbách: Solid Red, Magnetic Black, Brilliant Silver a Pearl White. Automobilka spustí predaj zaujímavej zadokolky v júli tohto roka.

Zdroj: autoblog.com