Potenciálni záujemcovia o kúpu Nissanu GT-R, najkontroverznejšieho supercaru posledných mesiacov majú ďalší presvedčivý argument, prečo uprednostniť jeho výber pred konkurenčným Porsche 911 Carrerra, BMW M3, M5, či dokonca Audi R8. S týmito zisteniami vyrukoval CAP Monitor.

V CAP sledovali zostatkovú hodnoty množiny áut, ktorej výber podliehal rovnakým kritériám. Z celej skupiny vybraných superáut boli všetky používané viac ako 12 mesiacov, alebo mali odjazdených 10 000 míľ(16 000 km). Výsledky sú, mierne povedané, prekvapujúce, no pre mnohých fanúšikov luxusných nemeckých jazdeniek potešiteľné.

Najrýchlejšie strácajú na cene Bavoráky. M3ky a M5ky sa nepredajú za viac ako 60 percent nadobúdacej ceny. O niečo lepšie je na tom Porsche 911 Carrera, ktorej cena klesne na 68 percent nákupu. Najlepším Nemcom je Audi R8, ktorého zostatková cena je 73 percent nákupu. Víťazom sa stáva opäť famózny Nissan GT-R, ktorý ani po roku používania nestratí viac ako 16 percent z ceny, ktorú zaplatil majiteľ v showroome. Mighty Godzilla - Nissan GT-R opäť dokázala, že je hodná každého €uro centu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov