Je to automobil navrhnutý, vyvíjaný a postavený od nuly. Na čistom liste papiera. Inak povedané, nemá nič spoločné s novou Toyotou GR 86, Lexusom RC F, Suprou, lenže to je asi tak všetko, čo vám o tomto okruhovom špeciáli dokážeme v tejto chvíli povedať.

Japonská automobilka totiž bola vo svojej oficiálnej tlačovej správe mimoriadne skúpa na slovo, teda ak by sme sa chceli baviť o konkrétnych detailoch použitej platformy, možnej pohonnej jednotke alebo skrátka akejkoľvek inej technike.

„Toyota Gazoo Racing za zaviazala, že zrýchli aktivity zákazníkov pôsobiacich v motoristickom športe tak, aby bol tento svet ďalej udržateľný,“ hovorí tak trochu záhadne Toyota vo svojom oznámení a dodáva, že túži poskytovať atraktívne vozidlá, ktoré by si vybrali jej klienti, ak by chceli pretekať v triede GT3.

Batériami poháňaný automobil to zrejme nebude

Z uvedených slov nie je celkom jasné, či má byť koncept GR GT3 hybridom, podľa výfukových koncoviek umiestnených za prednými kolesami však môžeme s istotou povedať, že táto štúdia nebola zamýšľaná ako elektromobil.

Popisovať dizajn tejto novinky či štylistické riešenia jednotlivých detailov by bol samozrejme nezmysel, prvé fotografie vám prezradia oveľa viac. Skôr vám môžeme sľúbiť, že budeme pátrať po ďalších informáciách, ktoré by nám mohli odhaliť viac o zámeroch Toyoty, prípadne pomôcť s odpoveďou na otázku, čo sa ukrýva (respektíve mohlo by sa ukrývať) medzi prednými kolesami.

zdroj: Toyota