Briti chcú z nového Defendera spraviť najschopnejší off-road na svete. Odvážne, ale nie nemožné. Iste nie s ich skúsenosťami.

Defender je stelesnením pravého teréniaku

V dnešnej silnej konkurencii sa Land Rover drží vďaka luxusne orientovaným modelom Range Rover. No nechcú zabudnúť na korene. Preto pri Defenderi, ktorý považujú za stelesnenie pravého teréniaku, musia použiť to najlepšie, čo dokážu vytvoriť. Pár informácií zo zákulisia uniklo. Motor bude pravdepodobne uložený pozdĺžne. Rovnako podvozková platforma bude podobná s ostatnými modelmi. Pre zlepšenie jazdných vlastností v teréne prejde úpravami. Priechodnosť terénom zlepší najmä skrátenie previsov karosérie.


Testovanie prototypov už začali po celom svete. Strohé informácie týkajúce sa dizajnu a techniky unikli už pred časom. Čo sa techniky týka, mám menšie doplnenie. Auto bude údajne postavené na klasických tlmičoch a oceľových pružinách. Žiadne vzduchové mechy ani iné výdobytky. Konkrétne pohonné jednotky zatiaľ neuviedli. Jednoznačne bude dostupný ako s benzínovými, tak s naftovými motormi z radu Ingenium. Prevodovky budú automatické, aj manuálne. Potenciálny zákazník si teda bude môcť vybrať to, čo mu viac vyhovuje.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj:CarsCoops