Slovenskú značku c2i už vnímam nejaký ten rôčik. Viem, že sa zaoberajú výrobou a vývojom dielcov v uhlíkových vlákien, primárne pre prémiové automobilky. Ostatný rok o nich viem viac vďaka tomu, že tam ako konštruktér pracuje náš kolega Fero. Napriek tomu, že majitelia spoločnosti sú Nemci, na Slovensku žijú už nejaké to desaťročie. Je asi prirodzené vnímať firmu ako Slovenskú. Aj preto, že takmer všetci zamestnanci sú našinci.

Karbónové vlákna sú dnes už akosi automaticky spájané s top vlasnosťami, ktoré od pevných materiálov pre automobilové diely či doplnky očakávame. Sú ľahké, mimoriadne pevné a v neposlednom rade aj krásne na pohľad, ak teda tento materiál ostane nenafarbený. Niet divu, že stále viac a viac výrobcov prémiových áut ponúka svojim klientom doplnky, časti karosérie, alebo dokonca celé karosérie z tohto súčasného materiálu budúcnosti. Vo firme v Dunajskej Strede vznikajú doplnky pre top značky ako Porsche, Land Rover / Range Rover, Bentley, Jaguar, BMW M, Mercedes AMG, Audi Sport, Zender, Ducatti, Praga...

 

Firma C2i ponúka komponenty z uhlíkového vlákna (carbon) a poskytuje kompletnú škálu služieb: dizajn, technický návrh, konštrukcia a výroba všetkých foriem, prípravkov a nástrojov, výroba a montáž. Realizuje sa v oblasti prototypov ako aj pri sériovej výrobe. Chalani z BeOnMind (tvorcovia videoklipu Need For Speed) nedávno dokončili krátke promovideo pre c2i - je skratka pre Composites Innovations International. Neviem ako to vnímate vy, ja som rád a hrdý, že tu máme firmu svetového kalibru v tak žiadanom a obdivovanom odvetví.