Dizajn a hlavne interiér 5. generácie Micry má byť tým správnym kľúčom, ktorým chce Nissan prilákať nových zákazníkov.

Minulý rok na autosalóne v Ženeve predstavili koncept Sway, ktorý prezrádza približný dizajnový smer, ktorým sa Nissan pri tejto generácii Micry uberie. Na špionážnych fotkách zachytávajúcich maskovanú novinku je zrejmé, že ďaleko od základných línií prototypu neodskočili. Samotný Nissan Micra bude v porovnaní s predchodcom dlhší a širší a hlavne nižší. Vpredu ho budú zdobiť elegantné svetlomety a maska v tvare „V“. Vo výsledku má dizajn pôsobiť športovým dojmom. Zábery zadnej časti zamaskovanej Micry potvrdzujú podobný tvar kufrových dverí a zadných svetiel so Sway-om. Zadok navyše doplnili o decentný strešný spojler. Ten podčiarkuje športové línie auta.

Koncept Nissan Sway, z ktorého vychádzajú dizajnové prvky novej Micry

Vysoká kvalita interiéru

Pri navrhovaní novej Micry inžinieri a dizajnéri mysleli hlavne na európskeho zákazníka. Nissan sľubuje veľkú možnosť individualizácie. Tá sa týka najmä farebných kombinácií interiéru a exteriéru. Za predpokladu, že exteriér auta bude veľmi podobný konceptu, Nissan nepochybne zamieša karty na európskom trhu. Samozrejme, ak rozumne nastaví cenovú politiku. Nie je ale tajomstvom, že Nissan vynakladá značné množstvo finančných prostriedkov na vytváranie kvalitných interiérov. I pri tomto malom autíčku sľubujú množstvo mäkkých plastov, ktoré sú príjemné na dotyk. Zatiaľ podľa nie úplne oficiálnych informácií by sedačky v najvyššej výbave mali byť očalúnené v kvalitnej koži.

Aktívna a pasívna bezpečnosť bude tiež posilnená oproti súčasnej generácii. Nemali by chýbať prvky, akými sú napríklad AEB – autonómny systém núdzového brzdenia, ale aj systém, ktorý upozorňuje vodiča pred vozidlom, ktoré sa nachádza v mŕtvom uhle spätného zrkadla. Novinka je postavená na novej platforme koncernu Renault-Nissan s označením CMF-B. Pod kapotou nájdeme 1,0 litrový benzínový turbo motor a 1,5 litrový diesel DCi. Čo však poteší nadšencov malých hot-hatchov, je informácia, že v Nissane uvažujú i o preplňovanej benzínovej 1,6-ke s výkonom zhruba 190 koní. Ekologicky založení vodiči si tiež prídu na svoje. Chystá sa totižto i hybridná verzia.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Zdroj: autoexpress