Pred Peugeotom tentokrát naozaj treba po stránke dizajnu exteriéru zložiť z hlavy klobúk. V dizajne vidno kopec prvkov, ktoré použili už v minulosti. Francúzska móda sa vracia! 

Peugeot sa s poslednými osmičkovými modelmi pochlapil. Dokáže konečne ponúknuť autá, ktoré sa páčia masám. Či už SUV, alebo menšie, síce už trochu výbehové hatchbacky. Na druhej strane, nová 508čka ešte viac podčiarkla smer, ktorým sa chce automobilka uberať. 

Nebudem sa venovať technike, ale iba čisto dizajnu. Predné svetlá? Áno, beriem. Lev, znak Peugeotu, mačkovitá šelma. Pri 508čke zašli, ba dokonca zablúdili ďaleko do histórie. Asi sa inšpirovali šabľozubým tigrom! Niektoré detaily, číselný názov na kapote (napr. obdoby staručkých modelov končiacich 4kou), tvar masky... to všetko je tak trochu retro.

Peugeot sa navyše konečne po rokoch vrátil k bezrámovým oknám dverí. Pokiaľ ma pamäť neklame, tak je to po prvýkrát, čo ich majú v štvordverovom aute! Mnoho ľudí povie, že zadok pripomína starší Lancer, mne však zadné ostré partie oveľa viac pripomínajú tvary japonského Lexusu IS aktuálnej generácie.  

Interiér? To je na záberoch úplne iná pesnička. Idú si jednoducho svoje a ostatné ich nezaujíma. Budíky hore? Verte, alebo nie, prežil by som ich. Keď mi výrazne nevadili v 3008čke, nebudú mi vadiť ani tu! Je pravda, že zatiaľ čo som videl fotky a videá, je vidno iba najvyššie výbavy.  

Možno sa zdá, že som z tohto Peugeotu až veľmi premotivovaný, ale úprimne, som veľmi rád, že konečne predstavili niečo fakt zaujímavé a konkurencieschopné. Dúfam, že 508čka bude rovnako dobre jazdiť, ako dobre vyzerá. Tiež dúfam, že rýchlo odstránia všetky detské choroby, ktorými sú za tie roky známi, a nájdu si tak cestu aj k novým zákazníkom. 

Pozrite si ešte jedno krátke video. V ňom je okrem iného zachytená aj časť produkcie. 

PÁČI SA VÁM DIZAJN NOVÉHO PEUGEOTU 508?
 • Áno, páči sa mi ako celok ( 85% )

   

 • Áno, ale iba exteriér ( 7% )

   

 • Áno, ale iba interiér ( 2% )

   

 • Nie, je to škaredé auto ( 6% )

   

Odpovedalo 211 ľudí